Zgłosuj na książki roku 2017

Asgard: Pied-de-Fer
asgard, komiks, wikingowie
komiksy
Camillos

Pierwsza część dyptyku osadzonego w realiach kultury i świata Wikingów. Komiks pierwotnie miał być spin-offem do serii Thorgal ale ostatecznie podjęto decyzję że zostanie wydany po za serią. Scenarzystą Asgarda jest znany w Polsce X. Dorison (Long John Silver, WEST) natomiast rysownikiem R. Meyer znany m.in. z kontynuacji kultowej serii "XIII" (podseria MYSTERY).

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kendo777 | 2016-08-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Bardzo przyjemny komiksik, który jest odrzutem z serii pobocznych Thorgala, tylko trochę przerobionym. I, co zabawne, jest lepszy od prawie wszystkich Thorgali z serii głównej stworzonych po Błękitnej zarazie oraz tych z serii pobocznych. Praktycznie tylko Statek miecz i pierwsze dwa tomy Kriss podobały mi się bardziej. Przede wszystkim komiks jest dość realistyczny, nie ma głupot w stylu grupy Power Rangers Jolana, bieda-fantastyki, gadających bogów (którzy kiedyś byli przez Van Hamme`a przedstawiani subtelnie) i innych takich. Są wikingowie, ich wierzenia, obyczaje itd. Jedynym elementem fantastycznym jest kraken, który zresztą też jest pokazany bardzo subtelnie i całkiem nieźle wytłumaczono jego rozmiary (kto zna opowieści o zalewie rybnickim, ten wie;) ). Sporo schematów (głównie zaczerpniętych z filmów), całkiem ładne rysunki, przygoda i brak głupot. Dobry komiks - siódemka się należy jak mojemu kotu saszetka Whiskas o siódmej rano. Przeczytawszy go zdałem sobie sprawę z tego,...

Łędina | 2013-10-01

Recenzja: http://rekopisznalezionywarkham.blogspot.com/2013/10/this-is-asgard.html

QUEENfan | 2018-01-05
Slawinio | 2017-02-16