Zachowaj spokój

Wydawnictwo: Albatros
7,16 (3038 ocen i 187 opinii)
tłumaczenie
Zbigniew A. Królicki
Hold tight
Marcin

Inne wydania

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program...

Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

źródło opisu: Albatros, 2013

• Złe psy. W imię zasad
  • Elementarz współczesny
  • Podziemny labirynt
  • Kalinowe serce
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach

6,34 (56 ocen i opinii)
Kalinowe serce
Teresa Ewa Opoka

6,6 (5 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,4 (5 ocen i opinii)
Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
praca zbiorowa

7,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2019
gwiazdka | 2015-01-11
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2015

To trzynasta książka Cobena, która padła moim łupem i w moim odczuciu, najlepsza. Przede wszystkim skomplikowana intryga, całkiem spora liczba oddzielnych wątków połączyła się całkiem zgrabnie w całość. Motywy poszczególnych zachowań i przestępstw też zostały dość wiarygodnie wyjaśnione. Niektóre wydarzenia oczywiście dało się przewidzieć, ale inne stanowiły dla mnie prawie do końca tajemnicę. Poza wątkiem kryminalnym ciekawie rozwijało się także tło obyczajowe, bo ono stanowiło kanwę tego pierwszego. Postaci też mi się spodobały, bardzo zróżnicowane, przedstawione plastycznie. Poza tym w „Zachowaj spokój" nie było tego typowego dla książek z Myronem humoru „rąbanego siekierą”, jeśli pojawiał się to bardziej dyskretny i subtelny, a taki cenię sobie najbardziej.

„Zachowaj spokój" intryguje, zaciekawia i zmusza do przemyślenia paru kwestii, które pojawiają się podczas lektury. Poza tym stanowi ciekawa rozrywkę, czyli rewelacja.

Paco | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Mam ją w rękach. Jeszcze ciepła. :)
Jedna z nowszych pozycji autora,więc i temat na czasie.
Nowoczesny świat,nowoczesne problemy. Tylko ludzie jakby nie nadążają.....
Dzięki komputerom życie wydaje się prostsze. Coben nie podziela jednak tego zdania. Na swój przekorny sposób konfrontuje bohaterów z coraz bardziej ekspansywnymi problemami XXI wieku.
Zagrożeń płynących z sieci nie można ignorować, a w połączeniu z przewrotną naturą ludzką zagrożenia zmieniają się w prawdziwy horror. Wiem że,zapamiętam tę książkę a chyba tego pragną autorzy? :)

Malwina | 2014-07-29
Przeczytana: 25 lipca 2014

Harlan Coben w czystej postaci!

Na temat tej książki mogłabym napisać same ochy i achy, tak bardzo przypadła mi do gustu. Wątek kryminalny - mistrzostwo jak dla mnie. Początkowo oczywiście nic się z niczym nie łączy i nie zgadza, jednak z każdym kolejnym rozdziałem autor odsłania kolejne karty.

Do czego zdolni są rodzice w "trosce" o bezpieczeństwo własnego dziecka? Do czego każdy z nas byłby zdolny, gdyby chodziło o nasze dziecko? Państwo Bay jawią mi się jako przewrażliwieni rodzice, którzy mają obsesję na punkcie bezpieczeństwa swoich dzieci. Jednak to przewrażliwienie doprowadziło do tego, że zaczęli podejrzewać, że ich syn - Adam, ma poważne problemy. Zainstalowali program szpiegowski w jego komputerze, by móc śledzić każdy jego ruch. W ten sposób dowiadują się o tajemniczej prywatce, podczas której młodzież ma potężnie zabalować...

Coben akcję poprowadził wartko - nie sposób się nudzić podczas lektury tej książki. Postacie są wyraźne, ich kreacje są ciekawie nakreślone,...

Monika | 2013-02-03
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lutego 2013

Najbardziej lubię te książki Coben'a, w których sportowcy wszelkiej maści nie mnożą się na każdej stronie powieści.
"Zachowaj spokój" jest jedną z nich - wątek sportowy jest zredukowany do minimum :)
Kilka intrygujących historii splata się na koniec książki w jedną ciekawą całość. Coben to mistrz sensacji, bez dwóch zdań.

Strange_Molly | 2011-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Coben jest niesamowity. Potrafi tak zamącić, tak wszystkich ze sobą splątać i połączyć różne wątki, że to aż niewyobrażalne. Ja w trakcie pisania takiego kryminału jak on już dawno bym się zamotała – kto z kim i dlaczego... Książki rewelacyjne! A najbardziej mi się podoba to, że nigdy nie wiesz jak się skończy, bo nawet jeśli się czegoś domyślasz to i tak jesteś w błędzie. I te postacie – mimo wszystko zawsze pełne temperamentu i humoru. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tego pisarza. Polecam jego książki.

FinnickOdair | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Bardzo dobry kryminał, do samego końca trzymał nas w niesamowitym napięciu i niepewności. Świetnie skonstruowana fabuła i postacie. Niezwykle poruszający wątek dotyczący zaufania. Polecam wszystkim fanom tego gatunku.

"Zachowaj spokój" wciąga już od pierwszych stron, przez powieść brnie się lekko i przyjemnie, z tym fantastycznym uczuciem napięcia. Coben po mistrzowsku pokazał, jak kilka pozornie nie istotnych faktów, może łączyć się w całość. Polecam :)

jw23 | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

Tak jak to już jest u Cobena książkę szybko się czyta, fabuła niezwykle wciąga, zwroty akcji są niespodziewane, jednak porównująć te książkę do "Nie mów nikomu", którą przeczytałem jaką pierwszą Cobena wystawiam ocenę 7 (bardzo dobra). Polecam

Kotkad | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

"Zaufaj mi " to jedna z lepszych moim zdaniem powieści Cobena. Akcja toczy się wielowątkowa. Osoby i wydarzenia występujące pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego albo mają bardzo niewiele jednak w ostatnich 50 stronach (z 450 stron) autor mistrzowsko splata wszystko razem.
W tej powieści dowiemy się do czego może doprowadzić nadmierna ciekawość, nadmierna kontrola a może i zbyt mała kontrola. Jeszcze długo po przeczytaniu książki moglibyśmy na ten temat rozmawiać i wyszliśmy z niczym bo każdy człowiek jest indywidualnością.
Wśród wątków w tej powieści znajdziemy: zagadkowe morderstwa kobiet, samobójstwo nastolatka, ucieczka z domu nastolatka, szpiegowanie dzieci przez rodziców i na odwrót, wierne i niewierne małżeństwa, gwałty, pobicia, narkotyki. Sami przyznacie tematyka szeroka ale i niezwykle poważne problemy obecnych czasów.
Czy autor,przejaskrawił te problemy, czy ubrał je aż w tak niewiarygodną że aż niemożliwą historię? Moim zdaniem nie, ale wy oceńcie sami. Ja polecam...

Ilona | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2010

jestem pod niezwykłym wrażeniem. Rodzina Baye przeżywa własny rodzinny kryzys , kiedy ich syn Adam po samobójstwie przyjaciela zamyka się w sobie, staje się obcy i nie potrafi się w pełni odnaleźć w otaczającym go świecie. Instalują oni na jego komputerze program szpiegowski, który pozwoli im śledzić każdy, nawet najmniejszy ruch ich syna. Mają przy tym niezwykłe wyrzuty sumienia, ale dobro i troska o najstarsze dziecko jest dla nich najważniejsza. Co wspólnego z ich rodziną mają tragiczne morderstwa? Problem przybiera inną formę, kiedy rodziną Baye zaczyna interesować się FBI. Co tak naprawdę ukrywa ich syn? Czy ma on coś wspólnego z samobójstwem kolegi?
Thriller Cobena, ten jak i wszystkie inne to inteligentne połączenia wątków, które jak się wydaje są nieistotne , lecz w rzeczywistości odgrywają niezwykle ważną rolę w dążeniu do odkrycia prawdy.