Okładka książki Zachowaj spokój

Albatros
typ
papier
Marcin
7,13 (2615 ocen i 163 opinie)

Opis książki

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegow...

Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

źródło opisu: Albatros, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Malwina | 2014-07-29
Przeczytana: 25 lipca 2014

Harlan Coben w czystej postaci!

Na temat tej książki mogłabym napisać same ochy i achy, tak bardzo przypadła mi do gustu. Wątek kryminalny - mistrzostwo jak dla mnie. Początkowo oczywiście nic się z niczym nie łączy i nie zgadza, jednak z każdym kolejnym rozdziałem autor odsłania kolejne karty.

Do czego zdolni są rodzice w "trosce" o bezpieczeństwo własnego dziecka? Do czego każdy z nas byłby zdolny, gdyby chodziło o nasze dziecko? Państwo Bay jawią mi się jako przewrażliwieni rodzice, którzy mają obsesję na punkcie bezpieczeństwa swoich dzieci. Jednak to przewrażliwienie doprowadziło do tego, że zaczęli podejrzewać, że ich syn - Adam, ma poważne problemy. Zainstalowali program szpiegowski w jego komputerze, by móc śledzić każdy jego ruch. W ten sposób dowiadują się o tajemniczej prywatce, podczas której młodzież ma potężnie zabalować...

Coben akcję poprowadził wartko - nie sposób się nudzić podczas lektury tej książki. Postacie są wyraźne, ich kreacje są ciekawie nakreślo...

Monika | 2013-02-03
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lutego 2013

Najbardziej lubię te książki Coben'a, w których sportowcy wszelkiej maści nie mnożą się na każdej stronie powieści.
"Zachowaj spokój" jest jedną z nich - wątek sportowy jest zredukowany do minimum :)
Kilka intrygujących historii splata się na koniec książki w jedną ciekawą całość. Coben to mistrz sensacji, bez dwóch zdań.

Strange | 2011-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Coben jest niesamowity. Potrafi tak zamącić, tak wszystkich ze sobą splątać i połączyć różne wątki, że to aż niewyobrażalne. Ja w trakcie pisania takiego kryminału jak on już dawno bym się zamotała – kto z kim i dlaczego... Książki rewelacyjne! A najbardziej mi się podoba to, że nigdy nie wiesz jak się skończy, bo nawet jeśli się czegoś domyślasz to i tak jesteś w błędzie. I te postacie – mimo wszystko zawsze pełne temperamentu i humoru. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tego pisarza. Polecam jego książki.

"Zachowaj spokój" wciąga już od pierwszych stron, przez powieść brnie się lekko i przyjemnie, z tym fantastycznym uczuciem napięcia. Coben po mistrzowsku pokazał, jak kilka pozornie nie istotnych faktów, może łączyć się w całość. Polecam :)

Anika | 2012-05-29
Przeczytana: 08 listopada 2010

Coben w bardzo dobrej formie. Książkę czyta się wyśmienicie.

Ilona | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2010

jestem pod niezwykłym wrażeniem. Rodzina Baye przeżywa własny rodzinny kryzys , kiedy ich syn Adam po samobójstwie przyjaciela zamyka się w sobie, staje się obcy i nie potrafi się w pełni odnaleźć w otaczającym go świecie. Instalują oni na jego komputerze program szpiegowski, który pozwoli im śledzić każdy, nawet najmniejszy ruch ich syna. Mają przy tym niezwykłe wyrzuty sumienia, ale dobro i troska o najstarsze dziecko jest dla nich najważniejsza. Co wspólnego z ich rodziną mają tragiczne morderstwa? Problem przybiera inną formę, kiedy rodziną Baye zaczyna interesować się FBI. Co tak naprawdę ukrywa ich syn? Czy ma on coś wspólnego z samobójstwem kolegi?
Thriller Cobena, ten jak i wszystkie inne to inteligentne połączenia wątków, które jak się wydaje są nieistotne , lecz w rzeczywistości odgrywają niezwykle ważną rolę w dążeniu do odkrycia prawdy.

Kotkad | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

"Zaufaj mi " to jedna z lepszych moim zdaniem powieści Cobena. Akcja toczy się wielowątkowa. Osoby i wydarzenia występujące pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego albo mają bardzo niewiele jednak w ostatnich 50 stronach (z 450 stron) autor mistrzowsko splata wszystko razem.
W tej powieści dowiemy się do czego może doprowadzić nadmierna ciekawość, nadmierna kontrola a może i zbyt mała kontrola. Jeszcze długo po przeczytaniu książki moglibyśmy na ten temat rozmawiać i wyszliśmy z niczym bo każdy człowiek jest indywidualnością.
Wśród wątków w tej powieści znajdziemy: zagadkowe morderstwa kobiet, samobójstwo nastolatka, ucieczka z domu nastolatka, szpiegowanie dzieci przez rodziców i na odwrót, wierne i niewierne małżeństwa, gwałty, pobicia, narkotyki. Sami przyznacie tematyka szeroka ale i niezwykle poważne problemy obecnych czasów.
Czy autor,przejaskrawił te problemy, czy ubrał je aż w tak niewiarygodną że aż niemożliwą historię? Moim zdaniem nie, ale wy oceńcie sami. Ja po...

Anna | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Harlan Coben jak zwykle stworzył powieść, od której nie sposób się oderwać. Ukazał kilka domów z przedmieścia, których życie diametralnie zmienia, jedno nieopatrznie wypowiedziane przez nauczyciela zdanie. Autor wyłania na światło dziennie, mroczne tajemnice dominujące życiem pozornie szczęśliwych rodzin. Pokazał, że bez względu na to jak się staramy, żeby chronić własne dzieci, zło je dopadnie, kwestia czy umieją sobie z nim poradzić. Jak łatwo zburzyć zaufanie, w kochającej się rodzinie. Samobójstwo, morderstwa, handel środkami odurzającymi – to wszystko można znaleźć w tej powieści, ubranej w niesamowicie przemyślaną intrygę.
Polecam.

jw23 | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

Tak jak to już jest u Cobena książkę szybko się czyta, fabuła niezwykle wciąga, zwroty akcji są niespodziewane, jednak porównująć te książkę do "Nie mów nikomu", którą przeczytałem jaką pierwszą Cobena wystawiam ocenę 7 (bardzo dobra). Polecam

Inka | 2014-01-07
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Przeczytałam kilka pozycji Cobena i wg mnie "Zachowaj spokój" można zaliczyć do jednej z lepszych. Trzymająca w napięciu ciekawa intryga to coś z czego autor słynie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku