Lubimyczytać.pl to:

Albatros
typ
papier
Marcin
7.1 (2279 ocen i 137 opinii)

Opis książki

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegow...

Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

źródło opisu: Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,807,188...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Monika | 2013-02-03
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lutego 2013

Najbardziej lubię te książki Coben'a, w których sportowcy wszelkiej maści nie mnożą się na każdej stronie powieści.
"Zachowaj spokój" jest jedną z nich - wątek sportowy jest zredukowany do minimum :)
Kilka intrygujących historii splata się na koniec książki w jedną ciekawą całość. Coben to mistrz sensacji, bez dwóch zdań.

Ilona | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2010

jestem pod niezwykłym wrażeniem. Rodzina Baye przeżywa własny rodzinny kryzys , kiedy ich syn Adam po samobójstwie przyjaciela zamyka się w sobie, staje się obcy i nie potrafi się w pełni odnaleźć w otaczającym go świecie. Instalują oni na jego komputerze program szpiegowski, który pozwoli im śledzić każdy, nawet najmniejszy ruch ich syna. Mają przy tym niezwykłe wyrzuty sumienia, ale dobro i troska o najstarsze dziecko jest dla nich najważniejsza. Co wspólnego z ich rodziną mają tragiczne morderstwa? Problem przybiera inną formę, kiedy rodziną Baye zaczyna interesować się FBI. Co tak naprawdę ukrywa ich syn? Czy ma on coś wspólnego z samobójstwem kolegi?
Thriller Cobena, ten jak i wszystkie inne to inteligentne połączenia wątków, które jak się wydaje są nieistotne , lecz w rzeczywistości odgrywają niezwykle ważną rolę w dążeniu do odkrycia prawdy.

Anika | 2012-05-29
Przeczytana: 08 listopada 2010

Coben w bardzo dobrej formie. Książkę czyta się wyśmienicie.

Anna | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Harlan Coben jak zwykle stworzył powieść, od której nie sposób się oderwać. Ukazał kilka domów z przedmieścia, których życie diametralnie zmienia, jedno nieopatrznie wypowiedziane przez nauczyciela zdanie. Autor wyłania na światło dziennie, mroczne tajemnice dominujące życiem pozornie szczęśliwych rodzin. Pokazał, że bez względu na to jak się staramy, żeby chronić własne dzieci, zło je dopadnie, kwestia czy umieją sobie z nim poradzić. Jak łatwo zburzyć zaufanie, w kochającej się rodzinie. Samobójstwo, morderstwa, handel środkami odurzającymi – to wszystko można znaleźć w tej powieści, ubranej w niesamowicie przemyślaną intrygę.
Polecam.

Strange_Molly | 2011-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Jak ja kocham Cobena.. Ten gość jest zajebisty. Potrafi tak zamącić, tak wszystkich ze sobą splątać i połączyć różne wątki, że to aż niewyobrażalne. Ja w trakcie pisania takiego kryminału jak on już dawno bym się zamotała – kto z kim i dlaczego... Książki rewelacyjne! A najbardziej mi się podoba to, że nigdy nie wiesz jak się skończy, bo nawet jeśli się czegoś domyślasz to i tak jesteś w błędzie. I te postacie – mimo wszystko zawsze pełne temperamentu i humoru. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tego pisarza. Polecam jego książki.

ennkaa | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

To pierwsza książka tego autora, która mi wpadła w ręce i spowodowała,że mam zamiar przeczytać dużo więcej.
Ma wszelkie cechy naprawdę dobrego thrillera. Wartka , skomplikowana akcja czasem zapiera dech w piersiach. Opisy postaci czy refleksje nie są przesadzone, nie rozślimaczają akcji ale są na tyle wyważone ,że działają na wyobraźnię i zmuszają do przemyśleń przyprawiających czasem o dreszcz. W tej ,pełnej szybkich zwrotów, fabule mamy poutykane ciekawe spostrzeżenia (nie sądy) na temat społeczeństwa, rodzicielstwa, dorastania i tym podobnych, które zmuszają na chwilę do zatrzymania się i zastanowienia.
Książkę czytałam z wypiekami na twarzy. Szczerze polecam i już się zabieram za następną.

jw23 | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

Tak jak to już jest u Cobena książkę szybko się czyta, fabuła niezwykle wciąga, zwroty akcji są niespodziewane, jednak porównująć te książkę do "Nie mów nikomu", którą przeczytałem jaką pierwszą Cobena wystawiam ocenę 7 (bardzo dobra). Polecam

Karol | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2012, Z biblioteki
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Najlepszy przykład na to, że Coben jest niekwestionowanym mistrzem wielowątkowych powieści. Mamy tu jakby 3 opowiadania niezwiązane ze sobą, które łączą się w logiczną, zaskakującą całość. Zdecydowanie polecam!

Natalia | 2012-12-04

Kolejna powieść autora, która wciąga od pierwszych stron aż do ostatnich i aż trudno się od niej oderwać. Jak to zwykle bywa u Cobena mamy do czynienia z kilkoma przeplatającymi się wątkami, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, a potem łączą się w logiczną całość.
W tej książce autor porusza temat dylematów rodzicielskich, jak daleko możemy się posunąć w trosce o to, aby chronić nasze dzieci przed złem całego świata.
I jeżeli zastanawiasz się czy książka jest godna uwagi. Bez zastanowienia odpowiem, że TAK. :)

Cosmo | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Zdecydowanie trzyma w napięciu, a Coben jak zwykle fenomenalny. Ze wszystkich przeczytanych książek tego autora ta na razie okazała się najlepsza, aczkolwiek poczułam lekkie rozczarowanie zakończeniem, myślałam, że stanie się coś bardziej nieoczekiwanego. :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica