1 197
Hold tight
Marcin

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program...

Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

źródło opisu: Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,807,188...»

książek: 2070
Anka | 2016-09-21
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 21 września 2016

To nie będzie żaden elaborat.
Ja nie umiem pisać, ba! zupełnie się do tego nie nadaję!
Jestem zwykłym zjadaczem książek i ich stron, a ten book ;) był bardzo smakowity.

To wielowątkowa opowieść której historie łączą się zgrabnie w kompletną i dobrze zaplanowaną całość. Nie ma w niej dziwnych zbiegów okoliczności. Jest za to wrazenie prawidzej historii.

Wydarzenia opowiadziane są w taki sposób, że trudno się od czytania oderwać.
Pan Harlan i jego książki podobaja mi sie coraz bardziej :)

A teraz krótka przerwa na inną bajkę i powrót do Cobena :)

Paco | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 16 marca 2015

Mam ją w rękach. Jeszcze ciepła. :)
Jedna z nowszych pozycji autora,więc i temat na czasie.
Nowoczesny świat,nowoczesne problemy. Tylko ludzie jakby nie nadążają.....
Dzięki komputerom życie wydaje się prostsze. Coben nie podziela jednak tego zdania. Na swój przekorny sposób konfrontuje bohaterów z coraz bardziej ekspansywnymi problemami XXI wieku.
Zagrożeń płynących z sieci nie można ignorować, a w połączeniu z przewrotną naturą ludzką zagrożenia zmieniają się w prawdziwy horror. Wiem że,zapamiętam tę książkę a chyba tego pragną autorzy? :)

mclena | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

"Jeśli tak bardzo kochasz, jesteś wiecznym zakładnikiem."

Po kilku naprawdę kiepskich książkach uznałam, że złą passe przerwać może tylko niezawodny Coben. Ku mojemu zdumieniu jednak okazało się, że "Zachowaj spokój" jest chyba najlepszą jego książką jaką do tej pory przeczytałam. Bardzo dużo wątków wydawałoby się, będzie dla mnie problemem, bo nie mam szczególnej pamięci do imion i nazwisk, ale poradziłam sobie i przepadłam bezpowrotnie. Losy kilkorga ludzi, których osobiste boleści zaczynaja zazebiać się z innymi bohaterami tworząc cudowną i ekscytującą powieść - i nic więcej mi nie potrzeba. Coben bywa przewidywalny - to fakt, który wcale mi nie przeszkadza, jednak tutaj przeszedł samego siebie. Genialna powieść, która rozochociła mnie na kolejne jego dzieła, choć chyba lepiej jednak sobie je dawkowac w wiekszych odstępach czasu, bo można w ten sposób docenić Harlana jako niezaprzeczalnego guru kryminałów (może przesadzem, ale naprawdę jesli myślę o tym gatunku książek, to jest...

gwiazdka | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 11 stycznia 2015

To trzynasta książka Cobena, która padła moim łupem i w moim odczuciu, najlepsza. Przede wszystkim skomplikowana intryga, całkiem spora liczba oddzielnych wątków połączyła się całkiem zgrabnie w całość. Motywy poszczególnych zachowań i przestępstw też zostały dość wiarygodnie wyjaśnione. Niektóre wydarzenia oczywiście dało się przewidzieć, ale inne stanowiły dla mnie prawie do końca tajemnicę. Poza wątkiem kryminalnym ciekawie rozwijało się także tło obyczajowe, bo ono stanowiło kanwę tego pierwszego. Postaci też mi się spodobały, bardzo zróżnicowane, przedstawione plastycznie. Poza tym w „Zachowaj spokój" nie było tego typowego dla książek z Myronem humoru „rąbanego siekierą”, jeśli pojawiał się to bardziej dyskretny i subtelny, a taki cenię sobie najbardziej.

„Zachowaj spokój" intryguje, zaciekawia i zmusza do przemyślenia paru kwestii, które pojawiają się podczas lektury. Poza tym stanowi ciekawa rozrywkę, czyli rewelacja.

Malwina | 2014-07-29
Przeczytana: 25 lipca 2014

Harlan Coben w czystej postaci!

Na temat tej książki mogłabym napisać same ochy i achy, tak bardzo przypadła mi do gustu. Wątek kryminalny - mistrzostwo jak dla mnie. Początkowo oczywiście nic się z niczym nie łączy i nie zgadza, jednak z każdym kolejnym rozdziałem autor odsłania kolejne karty.

Do czego zdolni są rodzice w "trosce" o bezpieczeństwo własnego dziecka? Do czego każdy z nas byłby zdolny, gdyby chodziło o nasze dziecko? Państwo Bay jawią mi się jako przewrażliwieni rodzice, którzy mają obsesję na punkcie bezpieczeństwa swoich dzieci. Jednak to przewrażliwienie doprowadziło do tego, że zaczęli podejrzewać, że ich syn - Adam, ma poważne problemy. Zainstalowali program szpiegowski w jego komputerze, by móc śledzić każdy jego ruch. W ten sposób dowiadują się o tajemniczej prywatce, podczas której młodzież ma potężnie zabalować...

Coben akcję poprowadził wartko - nie sposób się nudzić podczas lektury tej książki. Postacie są wyraźne, ich kreacje są ciekawie nakreślone,...

Hana | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, Coben Harlan
Przeczytana: 08 listopada 2017

Historia na jednego psychopatę, grupę dzieciaków, nauczyciela, garść prochów, klub młodzieżowy i kobietę niewierną .Taka akcja, że ho ho! Z małej chmury duży deszcz. Nawet jak na Cobena mała ta chmurka. Że też udało mu się na takiej mizerocie całkiem zgrabną historyjkę zbudować… To talent jest po prostu. Z pustego naleje i na krzywe drzewo wskoczy. Tylko podziwiać! Co też czynię.

Tia Baye wraz z mężem Mikiem mają szesnastoletniego syna Adama Baye,rodzice bardzo śledzą poczynania syna i szpiegują go ich syn Adam otrzymuje mail licealista pewnej treści;
„Już dawno po wszystkim. Po prostu siedź cicho i wszystko będzie dobrze”
Jego przyjaciel niedawno to popełnił samobójstwo, rodzice chłopaka szukają go, są bardzo zaniepokojeni, dziwnym zachowaniem własnego syna, zrozpaczeni postanowili, że nie zainstalują programu szpiegowskiego w komputerze syna.
Czy Adam ukrywa coś w sprawie samobójstwa? Co to ma wspólnego z brutalnych morderstwem na przedmieściach w Nowym Jorku.

Kolejny raz Coben pokazuje swą klasę i w to mistrzowski sposób, w doskonałym napięciu trzyma ten thriller, znakomita fabuła, a akcja szybko przyspiesza.
Zdecydowanie podziwiam mistrza mojego ulubionego pisarza, zaskakująca nieźle książka zaskakuje mocno.
Wciąga jak magnez książka, że oderwać się nie idzie.
"Zachowaj spokój" to rewelacyjny, świetny i fajny thriller.

Monika | 2013-02-03
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lutego 2013

Najbardziej lubię te książki Coben'a, w których sportowcy wszelkiej maści nie mnożą się na każdej stronie powieści.
"Zachowaj spokój" jest jedną z nich - wątek sportowy jest zredukowany do minimum :)
Kilka intrygujących historii splata się na koniec książki w jedną ciekawą całość. Coben to mistrz sensacji, bez dwóch zdań.

Madi | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Coben od samego początku zbudowała napięcie ,stworzył kilka wątków czym wzbudził moją ciekawość-samobójstwo nastolatka ,ucieczka z domu jego kolegi,morderstwo kobiety,chory chłopiec potrzebujący szpiku,wyśmiewana dziewczynka,i już wiedziałam że Coben nie byłby sobą gdyby nie połączył tych wszystkich wątków w jedną całość.
Dlatego czytałam w dużym napięciu i ogromnym zaciekawieniem czekając jak poradził sobie z tym wszystkim autor.
Wniosek: Uważam ,że jest to bardzo dobry thriller,na miarę mistrzów. Ma w sobie wszytko to ,co powinien mieć dobry thriller -miesza,intryguje,wciąga i zaskakuje.

Angelika Lachór | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014