Grimms Manga tom 2

Tłumaczenie: Maria Preiss
Cykl: Grimms Manga (tom 2)
Wydawnictwo: Yumegari
Grimms Manga
baśnie, manga, grimm
komiksy
Suza

Kei Ishiyama wraca z czterema zupełnie nowymi i wyjątkowymi interpretacjami baśni Braci Grimm! Królewna Śnieżka wraz z najmłodszym z siedmiu krasnoludków tworzą uroczą, lecz niepokonaną drużynę; Żabi król okazuje się niespodzianką, Kot w butach przeżywa niezapomniane przygody, a zakochana para odnajduje się dzięki radosnemu skowronkowi. Śmiech, szczypta magii i miłości… Baśnie nigdy nie zostały opowiedziane piękniej!

źródło opisu: http://yumegari.pl

źródło okładki: http://yumegari.pl

Suza | 2013-08-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Oto kolejna odsłona baśni Braci Grimm przedstawionych w zupełnie inny sposób. Tym razem ktoś inny uratował Królewnę Śnieżkę, Kot w butach to długowieczne stworzenie, które z pewnych powodów nie chce już nigdy więcej używać swoich mocy, a zamiast żabiego króla mamy żabią księżniczkę, która marzy o miłości z prawdziwego zdarzenia. Jeśli chodzi o ostatnią baśń - śpiewający, skaczący skowronek, to nie przypominam sobie, żebym wcześniej o niej słyszała. Nie zmienia to jednak faktu, że też mi się spodobała.

Do gustu przypadła mi zwłaszcza postać Kota w butach, sama chciałabym mieć takiego.^^ Jego historia została opowiedziana bardzo ciekawie i, że tak powiem, bardzo mangowo (tak, wiem, genialne określenie). Poza tym na uwagę zasługuje sympatyczny Światełko, wierny towarzysz Królewny Śnieżki. Kolejny raz z chęcią zatopiłam się w świat baśni w nowym wydaniu. Urzekł mnie on już od pierwszych stron.

Tak jak w...

książek: 1918
dehira | 2015-05-17

Z baśni nie wyrasta się nigdy. A jeśli powrót do nich po latach jest zaskakujący, nowatorski i pięknie podany, to można się znów poczuć jak dzieciak :). Podobają mi się personifikacje zwierzęcych bohaterów, to, że wszystko dobrze się kończy a miłość i przyjaźń są fundamentami szczęścia. Grimms manga dostarczyła mi fajnych, najbardziej pozytywnych z możliwych wrażeń, wiec bardzo mi się podobała.

Paula | 2018-10-19
Na półkach: Przeczytane, Manga