Św. Brygida Wielka. Objawienia

5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
objawienia, Brygida, religia,
religia
kasandra_85

Św. Brygida była przekonana, o nadprzyrodzonym pochodzeniu objawień, które otrzymywała. Uważała siebie jedynie za narzędzie boże, wraz sekretarzami spisywała to co jej objawiał Chrystus Pan, Matka Boża, aniołowie i święci. To jej przekonanie zostało sprawdzone i potwierdzone przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Wiele objawień otrzymywała w stanie ekstazy, widziała obrazy i słyszała słowa. Czasem było to wewnętrzne

oświecenie umysłu które pozwalało jej zrozumieć właściwy sens wizji czy słów. Objawienia wywierały mocny wpływ na jej serce i całe postępowanie, rozpoczęły się w Szwecji w 1340 roku i trwały do ostatniego dnia jej życia. Część z objawień to prorocze wizje czasów ostatecznych.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/978/objawienia

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/978/objawienia

kasandra_85 | 2013-03-29
Przeczytana: marzec 2013

kasandra-85.blogspot.com

Sagittaire | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 2010 rok

Strasznie ciężka, zakotwiczona w średniowieczu, przedstawiająca duchowość nie tyle uniwersalną ile właśnie tę średniowieczna z zamierzchłej przeszłości. Do tego potwornie długa książka. Nie zdołałam jej dokończyć.

monika5555 | 2016-06-27
Elbuka | 2014-07-04