ANTYPORADNIK jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby

Wydawnictwo: WAM
poradniki
Anarriel

nota wydawcy Niektórzy będą wkurzeni. Niestety, nie znam lepszego, a przy tym mniej drastycznego od tragedii, wypadku, nieszczęścia, sposobu, żeby zatrzymać się w tym szalonym biegu i zacząć się zastanawiać nad własnymi przekonaniami i poczynaniami. Mika Dunin Stracić męża? Nie tak trudno. Żonę? Też. Dobry kontakt z dziećmi stracić? Czemu nie! Przyjaciółkę? Radość życia i spokój ducha? Jasne!...

nota wydawcy
Mika Dunin

Stracić męża? Nie tak trudno. Żonę? Też. Dobry kontakt z dziećmi stracić? Czemu nie! Przyjaciółkę? Radość życia i spokój ducha? Jasne! Wszystko da się zrobić. Zaraz, zaraz, to na poważnie? No, nie do końca. Mika Dunin w "Antyporadniku" jest przewrotna aż do bólu. Bo niektóre jej obserwacje i uwagi autentycznie bolą. Albo irytują. I prowokują. Nie chodzi tu jednak o pustą prowokację. Bo ten dowcipnie i z przekorą napisany "poradnik" prowadzi wprost ku refleksji nad życiem, relacjami i wartościami. Refleksji bardzo budującej.

źródło opisu: strona wydawcy: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=65208

źródło okładki: strona wydawcy

Meszuge | 2013-12-04
Przeczytana: 16 marca 2013

Gawędę o „Antyporadniku” Miki Dunin zamierzałem początkowo zatytułować „Narodziny gwiazdy” – zrezygnowałem z tego pomysłu tylko ze względu na skojarzenia ze starymi, znanymi filmami o takim właśnie tytule – bo, jak podpowiada mi księgarskie doświadczenie i instynkt, Mika Dunin już niedługo stanie się znaczącą postacią polskiego pisarstwa. Pisarstwa, zaznaczam, bo to dla mnie ważne – skandalizujących wynurzeń celebrytów czy polityków, pisanych oczywiście przez ghostwriterów, do pisarstwa przez duże „P” jakoś nadal nie zaliczam. Właściwie… przez małe „p” też nie, ale mniejsza z tym. Mika Dunin: czy to na pewno narodziny pisarki? Mam pewne podejrzenia, ale… o tym później.

Prawdopodobnie pierwszy raz w życiu znalazłem się w tak bardzo odpowiednim czasie w tak właściwym miejscu, miałem więc okazję obserwować, jak się to wszystko zaczęło. W pewnym poważnym portalu internetowym, wyjątkowo dalekim od skandali i plotek, pojawiło się kilka tekstów Miki Dunin, a zwłaszcza „Jak stracić...

justi | 2013-03-29
Przeczytana: 27 marca 2013

Krótko, na temat i z humorem. Tak można podsumować ten poradnik. A jednocześnie trzeba przyznać, że autorka MA RACJĘ, prezentowane zachowania nieuchronnie prowadzą do utraty kontaktów z ludźmi, co jednak nie jest naszym celem. Jeśli rozpoznajemy się w opisanych sytuacjach, jest to trochę bolesne, ale jest to sygnał, że temu trzeba się przyjrzeć bliżej. Humor, z jakim napisany jest poradnik łagodzi "szpile" i ukazuje nam nas widzianych z zewnątrz.

aleksnadra | 2013-05-30
Przeczytana: 10 maja 2013

Nieczęsto czytuję poradniki i po prawdzie za nimi nie przepadam. Jednak od czasu do czasu taka książka zwróci moją uwagę przewrotnym tytułem bądź idealnie trafi w moje problemy, bolączki czy stan zdrowia.
"Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" zaintrygował mnie właśnie poprzez swoją nazwę. Byłam ciekawa co znajdę w środku. Zastanawiałam się czy poradnik jest napisany w formie żartu a może potraktowany całkiem poważnie.

Pomysł na Antyporadnik powstał przez przypadek. Mika Dunin została poproszona o napisanie poradnika "Jak wychować sobie męża?". Nie był to trafiony temat gdyż autorka jest po rozwodzie i może co najwyżej podpowiedzieć jak go stracić. I tak narodziła się myśl by podzielić się z czytelnikami swoimi błędami, przekonaniami i zachowaniami, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa. Wypunktowała wszystkie swoje przewinienia i porównała z postępowaniem zaprzyjaźnionych par. Zauważyła konkretne zależności i podobieństwa...I postanowiła ostrzec ludzi przed...

Nutellova | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Spodziewałam się czegoś innego. Zwykłe pytania na które autorka udziela bardzo rozległych odpowiedzi.

MonikaOrłowska | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Autorka chwilami wypada z roli i z antyporadnika robi poradnik, ale i tak warto - dla kilku celnych spostrzeżeń i dowcipnego języka.

AdissonROG | 2014-04-04

O ksiązce tej dowiedziałem się z audycji Wiktora Osiatyńskiego. Świetna rzecz napisana w przewrotny sposób i w oparciu o czyjeś doświadczenia. Kilka myśli w niej zawartych genialne !

hadzia | 2013-07-15
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Anafis | 2014-09-15

Dobry i zabawny poradnik napisany na opak. Świetnie się czyta. Polecam.

KaterinaG | 2017-09-04
Deremyth | 2017-07-15