Photoshop Studio. Obrazy malowane cyfrowo

Wydawnictwo: Helion
Photoshop Studio with Bert Monroy: Digital Painting
poradniki
Omnikoron

Jeśli zajmujesz się grafiką komputerową i nawet uznałeś, że Twoje prace są całkiem niezłe, ale wciąż szukasz nowych rozwiązań i nieustannie dążysz do perfekcji, z pewnością nie jesteś przeciętnym grafikiem, lecz prawdziwym artystą. Ta książka powstała właśnie dla kogoś takiego jak Ty. Jej zadaniem jest rozbudzenie kreatywności i zainspirowanie. Znajdziesz tu opisy nietypowych sposobów wykorzystania różnych narzędzi i programów graficznych, które będziesz mógł zmodyfikować i dostosować do własnych potrzeb.

Książka "Photoshop Studio. Obrazy malowane cyfrowo" zabierze Cię w wyjątkową podróż po fascynującym świecie ilustracji mistrza Berta Monroya. Nie jest to typowy podręcznik, a raczej niezwykła księga tajemnic, które teraz także i Ty możesz odkryć, aby zastosować nietuzinkowe metody tworzenia wspaniałej grafiki komputerowej. Dzięki niej nauczysz się zarządzać procesem projektowania, robić odpowiednie fotografie oraz zbierać inne materiały pomocnicze. Dowiesz się, w jaki sposób posługiwać się narzędziami Photoshopa i Illustratora, aby tworzyć oryginalne i piękne obrazy.

Proces projektowania i planowanie kompozycji
Definiowanie źródeł światła
Tworzenie efektów świetlnych
Oświetlenie globalne w ustawieniach warstw
Tworzenie efektów specjalnych stylów warstw
Zastosowanie kanałów alfa
Techniki malarskie w Photoshopie
Tekstury i filtry
Odtwarzanie perspektywy przy użyciu narzędzia Blend
Zaawansowane narzędzia tekstowe

źródło opisu: www.helion.pl