Bez powrotu

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzem88 | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Kolejna książka Szałamowa po którą warto sięgnąć. Są w niej powtórzenia z Opowiadań Kołymskich, lecz najciekawszy rozdział to Czwarta Wołogda, opowiadająca o życiu, dorastaniu młodego pisarza, jak również o konflikcie ojca z synem.
Mimo wszystko warto przeczytać tą pozycję, dużo w niej cierpienia i prawdziwego życia, które z pewnością otworzy nam oczy na życie jakie posiadamy. Klepsydra czasu pokazuje jedynie jak szybko czas mija, raz utracony nigdy nie już powróci, ta książka jest taką właśnie klepsydrą czasu od dzieciństwa do późnej dorosłości...

W książce zabrakło informacji na temat życia po uzyskaniu wolności po 18 latach łagrowej zsyłki, lecz może to już temat na inną książkę, już wydaną ale nie przetłumaczoną?

Warto przeczytać !