Widziałem Gomorę w Rokitnie.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Germania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literat
historyczna
Bożena

W 67 rocznice zakończenia II wojny światowej ukazała się książka pt.: "Widziałem Gomorę w Rokitnie". Jest to pierwsza książka z serii "Germania", w ramach której w kolejnych częściach będą opisywane wydarzenia z historii II wojny światowej z ternu dzisiejszej Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Moje wieloletnie zainteresowanie historią regionu i ciągłe poszukiwania, pozwoliły odkryć wiele...

Moje wieloletnie zainteresowanie historią regionu i ciągłe poszukiwania, pozwoliły odkryć wiele ciekawych i nieznanym faktów, które z pewnością zainteresują nie tylko regionalistów.

W pierwszej części zawarte są wspomnienia związane z wkroczeniem Armii Czerwonej do Rokitna, w styczniu 1945 roku. To niezwykle tragiczny okres w historii nie tylko tej miejscowości, ale całego regionu.
Na mieszkańców Rokita spadła okrutna zemsta zwycięzców. Zemsta za czyny, których nie dokonali. "... Teraz naród, który wyrósł z dumnych tradycji bogini wojny Germanii, stał się przeklęty i zdany na łaskę tych, których chciał zniewolić. Tak jak wcześniej, tak i teraz, wojna w swoje tryby wtrąciła także tych, którzy nieczyniąc zła doznali go."

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-literat.cba.pl/ksiegarnia.htm

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-literat.cba.pl