Jak grać na gitarze klasycznej

Wydawnictwo: Skarbnica Wiedzy
gitara klasyczna, gitara, podręcznik,
poradniki

Uniwersalny podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych. Książkę opatrzono krótkim, bardzo interesującym wstępem opowiadającym o historii i pochodzeniu gitary, jej parametrach i budowie. Dalej znajdziemy cenne rady przydatne przy kupowaniu instrumentu, wskazówki dotyczące jego strojenia i wreszcie zestawy ćwiczeń o różnorodnym stopniu trudności. W podręczniku umieszczono ponadto zapis nutowy i tabulatorowy najbardziej znanych utworów na gitarę, rozdział poświęcony akompaniamentowi i dokładne wskazówki dotyczące postawy i ułożenia rąk gitarzysty. Do książki dołączono płytę CD z nagraniem przedstawionych w książce rytmów, ćwiczeń oraz utworów.

Darek DTSG | 2013-09-28

Baaardzo ogólny opis metody nauki gry na gitarze . Nie polecam

Alane | 2011-07-21
Julia | 2013-09-24