Auschwitz. Obóz i miasto

7 (14 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Auschwitz. Geschichte und Nachgeschichte
literatura faktu
fligiert

Auschwitz - symbol ludobójstwa dokonanego na Żydach europejskich, najrozleglejszy kompleks obozów koncentracyjnych i zagłady, zarządzany przez nazistowskie SS, usytuowany obok miasta Oświęcim, w którym realizowane były niemieckie plany utworzenia "wzorcowego miasta" na Wschodzie. Autorka ukazuje historię miejsca, gdzie normalne życie mieszkańców Oświęcimia, w tym niemieckich osadników,...

Autorka ukazuje historię miejsca, gdzie normalne życie mieszkańców Oświęcimia, w tym niemieckich osadników, przeplatało się ze zbrodniami w obozie, a inwestycje przemysłowe niemieckich firm z III Rzeszy łączyły się z eksploatacją niewolniczej pracy więźniów i ludobójstwem na niespotykaną w dziejach skalę.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

lilka | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Ksiazka opracowana w sposob bardzo naukowy. Dzieki tej pozycji dowiedzialam sie wielu dotad mi nieznanych faktow. Nie jest to ksiazka zawierajaca ladunek emocjonalny jak w wielu pozycjach przedstawianych z punktu widzenia ofiary holokaustu. Natomiast uwazam, ze osoby ktore bardziej interesuja sie tym tematem powinny przeczytac te ksiazke

Barbara D | 2016-02-25

Pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się tematyką Auschwitz.

Domi150201 | 2017-07-26
Na półkach: 2017, Przeczytane