Przeprogramuj swój umysł na miłość

Tłumaczenie: Katarzyna Szewczuk
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rewire Your Brain For Love: Creating Vibrant Relationships Using the Science of Mindfulness
partnerstwo, miłość, komunikacja

Dzięki najnowszym badaniom naukowym możesz uzdrowić swój związek. Książka łączy odkrycia w neurobiologii i psychologii z uświęconymi tradycją praktykami starożytnej mądrości, aby pomóc nam odnaleźć się wśród wyzwań życia we dwoje. Ukazuje, jak funkcjonuje ludzki umysł w relacjach partnerskich. Wyjaśnia jak rozwinął się mechanizm Twojego obecnego związku oraz podpowiada, jak możesz samodzielnie przeprogramować swoją psychikę dzięki medytacji uważności. Autorka zdradza również sposoby na budowanie komunikacji miłości i cieszenie się lepszym seksem. Zrozumiałym dla wszystkich językiem wyjaśnia, co mają ze sobą wspólnego ciało migdałowate i niepokój oraz płat czołowy i lęk przed zaangażowaniem. Jesteś wspaniałą osobą i zasługujesz na spełniony związek.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2013

źródło okładki: http://www.talizman.pl/przeprogramuj-swoj-umys-na-mio-p-8454.html

nitka | 2013-12-14
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Każdy z nas pragnie miłości. Jest to jeden z ważniejszych aspektów naszego życia. Chcemy kochać i być kochani; znaleźć swoją "drugą połówkę" i spędzić z nią resztę życia. Często jednak takie poszukiwania są bezowocne. Co zrobić więc, by nasz związek przetrwał? Na to i inne pytania odpowiedź pomoże nam odnaleźć dr Marsha Lucas.

Autorka tego poradnika jest dyplomowanym neuropsychologiem. Bada związki między mózgiem a ludzkimi zachowaniami od ponad 20 lat. W swojej książce z pomocą zagadnień z neuropsychologii wyjaśnia zależności między działaniem ludzkiego mózgu a interakcjami międzyludzkimi oraz relacjami damsko-męskimi.

Mam wrażenie, że nie bez powodu pozycja ta nazwana została "najmądrzejszą książką o miłości". Autorka w dziesięciu rozdziałach opisuje zarówno przyczyny jak i skutki ludzkich zachowań, które sprawiają, że związki nie są w stanie przetrwać próby czasu. Proponuje również ćwiczenia z medytacji uważności, które mają pomóc je przezwyciężyć.

Muszę przyznać, że dawno...

Renata Zub | 2016-07-09
Rina | 2015-01-17