Salon i ulica

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
klasyka
joanna

"Salon i ulica" to powieść obyczajowa ukazująca wypaczenia moralne bywalców salonów i czystość moralną pogardzanej przez nich "ulicy". Wątki miłosne połączone są zgrabną fabułą o dramatycznych akcentach.

źródło opisu: KAW, 1989

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=a16889...»

joanna | 2013-03-27
Przeczytana: styczeń 2013

Zgodzę się z recenzentem powieści Michałem Grabowskim - powieść jest zbyt tendencyjna. Najbardziej irytowało mnie to, że wszyscy " z ulicy" są dobrzy i szlachetni, a ich alkoholizm należy usprawiedliwić, bo przecież muszą czasem zapomnieć o biedzie; natomiast "świat salonów" jest całkowicie zepsuty. Nużące są również komentarze autora, który przerywa tok powieści, żeby wypowiedzieć jakąś głębszą myśl (notabene zajmującą około dwóch stron).

Piotr Baxelerowicz | 2014-03-03
Dama | 2017-05-07