Werfrand

Wydawnictwo: Smashwords
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
alanskowron

Werfrand Stephen, wybitny reżyser, laureat Oscara, udziela ostatniego w życiu wywiadu. Jednak zamiast opowiadać o początkach kariery musi się zmierzyć z pytaniami, na które nigdy nie chciał znaleźć odpowiedzi. Tak rozpoczyna się opowieść o wrażliwym perfekcjoniście i wyrachowanym cyniku. Inteligentnym ambicjuszu i leniwym rozpustniku. O życiu spędzonym wśród pięknych, choć niezbyt wiernych...

Tak rozpoczyna się opowieść o wrażliwym perfekcjoniście i wyrachowanym cyniku. Inteligentnym ambicjuszu i leniwym rozpustniku. O życiu spędzonym wśród pięknych, choć niezbyt wiernych kobiet i niewiele lepszych przyjaciół.

„Prawda ciekawa jest tylko wtedy, gdy przykrywa ją gruba warstwa kłamstw i niedomówień” – te słowa Werfranda doskonale opisują charakter przyjemności, jaką daje odkrywanie jego tajemnic.

źródło opisu: http://www.smashwords.com/books/view/221261

źródło okładki: http://www.smashwords.com/books/view/221261

LeniwiecLiteracki | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Upolowane: Jakub Erbling „Werfrand”, e-book

Pokrzywnica: Czasem przytrafia się swoisty fenomen: książka taka sobie, która jednak porusza i daje kopa do dyskusji. „Werfrand” to właśnie taki przypadek, nie sądzisz?

Ciernik: Pierwsze skojarzenie, które nie chciało mnie opuścić do końca lektury, to film „Wielkie piękno” w reżyserii Paola Sorrentino. Podobny bohater – starzejący się playboy, który z niejednego pieca chleb wcinał, pracujący w kulturze, inteligentny, czarujący cynizmem i intelektem, rozpamiętujący młodość.

„Werfrand” to książka bardzo filmowa, nie tylko pod względem treści, ale też budowy i klimatu. Film w dzisiejszych czasach jest dominującym medium. Zacząłem się zastanawiać, czy nie jest tak, że przez to książki coraz częściej przypominają swoją budową filmy? Opisy przypominają kadry, dialogi są wręcz żywcem wycięte ze scenariusza, sposób i tempo prowadzenia akcji, cliffhangery, i tak dalej… Czy też może to my, konsumenci kultury obrazu, czytamy książki w taki...