II wojna światowa. Obrona Polski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II wojna światowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: New Media Concept
II wojna światowa. Obrona Polski
Pyniu85

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiamy ekskluzywne, pięknie wydane kompendium wiedzy o tamtych wydarzeniach. Kolejne tomy kolekcji to fascynująca podróż w przeszłość. Wzruszające wspomnienia świadków wydarzeń, mało znane fakty, kulisy największych operacji wojskowych, wielkie bitwy i genialni dowódcy, tajne pakty i międzynarodowe konferencje, niepublikowane wcześniej unikatowe zdjęcia - oto książki, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Pamięć tamtych lat nie powinna nigdy przeminąć. Szczególnie w kraju nad Wisłą, który tak tragicznie doświadczyła historia XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo New media 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Xarthras | 2016-03-19
Przeczytana: 2013 rok

Całkiem fajna książka dla amatorów zainteresowanych historią drugiej wojny światowej, może też służyć jako podręczne kompendium najważniejszych informacji. Wszystko jest przystępne, łatwe do znalezienia i pod ręką. Nie można wprawdzie oczekiwać cudów - do wyczerpania tematu i tysiąc stron drobnym maczkiem by nie wystarczyło - ale ogólny zarys kampanii został przedstawiony przyzwoicie. Mamy tu zatem porównanie potencjału bojowego (chociaż przedstawienie ilościowe liczby czołgów czy samolotów nic nie mówi - w końcu TK3 i 7TP to nie to samo), planów obu stron, przebieg walk na wszystkich ważniejszych odcinkach, walkę Kleeberga i Hubala, zniszczenia i rabunek dzieł sztuki, ofiary w ludziach, zbrodnie wojenne, działania aliantów... Co ważne, autor nie ogranicza się do prostych sloganów typu: Polska nie miała szans wobec niemieckiego potencjału, a alianci nas zdradzili itp. Zwraca uwagę na najważniejsze (z całego ogromu) błędów naszego dowództwa, tak samo jak na nieprzygotowanie...

Pyniu85 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Wyjątkowa, moim zdaniem seria Rzeczpospolitej ujmuje wiele aspektów II wojny światowej, drugi z tomów poświęcony jest napaści niemieckiej i dramatycznej obronie Polaków. Praca zawiera wiele unikatowych zdjęć i opisów, obowiązkowa dla osób interesujących się tą tematyką.