Zgłosuj na książki roku 2017

Istota Tao . Wprowadzenie w podstawy taoizmu na podstawie oryginału Tao Te Ching oraz nauk wewnętrznych Chuang-tzu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wschód Zachodowi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Essential Tao
8371206585
Alfabeta

"Istota Tao" to kolejny przekład starożytnej chińskiej księgi "Tao Te Ching", którego autorem jest prawdziwy znawca doskonale umiejący przybliżyć współczesnym nawet najstarsze teksty. Dzięki tej książce czytelnik wychowany w innej kulturze łatwiej zrozumie i zaakceptuje taoistyczną wizję świata, a przede wszystkim przekona się, że taoizm to nie magia czy sposób tłumaczenia niepowodzeń życiowych, lecz zwarta koncepcja, dzięki której łatwiej jest wyjaśnić skomplikowane sprawy. Thomas Cleary pozwala uwierzyć, że dzisiaj można zostać taoistą.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

niua-m | 2016-03-16
Przeczytana: 2005 rok

Plus: Wg mnie, to jedno z najlepszych tłumaczeń księgi Tao Te Ching, oddające prosty i podstawowy sens filozofii taoizmu. Minus: Komentarze wyjaśniające na końcu książki, niestety tylko komplikują tan obraz. Ciekawy cytat: "Kto wie nie mówi, kto mówi - nie wie"

| 2016-01-13

Dobra