Panna młoda ucieka

Tłumaczenie: Przemysław Białek
Cykl: American''s Lady (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Great escape

Najbardziej doskonały mężczyzna na ziemi spotyka zupełnie niedoskonałą dziewczynę. A to oznacza kłopoty.. Lucy Jorik zawsze dbała o to, by nie skompromitować rodziny – w końcu jej matka, była prezydent USA, jest jedną z najsławniejszych kobiet świata. A teraz, w dzień własnego wesela, przynosi wstyd nie tylko rodzicom, ale i najwspanialszemu mężczyźnie, jakiego kiedykolwiek znała.Zamiast...

A to oznacza kłopoty..
Lucy Jorik zawsze dbała o to, by nie skompromitować rodziny – w końcu jej matka, była prezydent USA, jest jedną z najsławniejszych kobiet świata. A teraz, w dzień własnego wesela, przynosi wstyd nie tylko rodzicom, ale i najwspanialszemu mężczyźnie, jakiego kiedykolwiek znała.Zamiast powiedzieć „tak” i wyjść za Pana Doskonałego, ucieka z kościoła, wskakuje na motor jakiegoś obcego faceta i odjeżdża w nieznane…
Świat zaczyna szukać Lucy, a Lucy musi odnaleźć samą siebie. Jej dobre maniery na nic się nie przydadzą w kontaktach z mężczyzną, który nie jest ani doskonały, ani stworzony dla niej. I który tak dużo wie o Lucy, ale nie zdradza własnych tajemnic...
Czy ta zupełnie niedobrana para znajdzie coś, co ich łączy? Czy Lucy znajdzie to, za czym zawsze tęskniła - odrobinę prawdziwej namiętności?

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

OLA | 2014-06-01
Przeczytana: 26 maja 2014

Ataki histerycznego śmiechu. To była moja reakcja na ta książkę. Lucy i Pana kochają się, ale nie chcą się do tego przyznać. Dlatego występuje między nimi wiele problemów, których podstawy wynikają z zatajenia prawdy. Książka jest nie tylko bardzo dobrym romansem, ale też wiele nas może nauczyć.

Kasia Chabło | 2015-05-30

Zauroczyła mnie ta książka. Fajna komedia romantyczna, z dużą dozą humoru. Dobra na poprawę humoru. Chciałabym mieć ją w swojej biblioteczce.

Fleur | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Idealna książka na beztroski i leniwy dzień. Przyjemna i lekka, ale przy tym niegłupia i poruszająca całkiem poważne problemy. Wciąga tak, że nie sposób się oderwać. Przesympatyczni bohaterowie, zarówno trochę rozbisurmaniona i przekorna Lucy, jak i zawzięty i uparty Panda.
Trochę przypadkowo sięgnęłam po nią w bibliotece, nie wiedząc, że to czwarta część serii i odrobinę się zmartwiłam, ale okazało się, że nie stanowi to problemu, bo każda wcześniejsza opowiadała o innych bohaterach, do których z resztą również zamierzam się zabrać.

Muniette | 2014-05-09
Przeczytana: 04 maja 2014

Lucy kocha Teda - tak jej się przynajmniej wydaje. Ma go poślubić, ale kilka słów przyjaciółki daje jej odwagę, aby odjechać z piskiem opon z własnego ślubu z zupełnie obcym facetem. Tak się nie zachowują grzeczne dziewczynki... Ale Lucy już przestała być grzeczna.

Przyznam, że początkowo nie polubiłam Lucy. Nie mieściło mi się w głowie, jak można porzucić faceta takiego jak Ted Beaudine, który utożsamia chyba większość dziewczęcych marzeń. Kolejne strony przekonały mnie jednak, że Lucy to w głębi duszy prawdziwa buntowniczka, której ona nie ma zamiaru dłużej ukrywać. Lucy zaczyna robić to, na co dotychczas nie miała odwagi i nie ma zamiaru przepraszać. Niespodziewanie jednak wszystko komplikuje miłość silniejsza niż wszystko inne.

Panda nie jest romantykiem. Życie brutalnie pozbawiło go złudzeń i sprawiło, że nieufnie patrzy na ludzi. Nie chce uczuć i koncentruje się na pracy, próbując zapomnieć o przeszłości. Wszystko się jednak zmienia, gdy ona wkracza jego życie. Burzy...

Iwona | 2014-09-17
Przeczytana: 16 września 2014

Z każdą kolejną przeczytaną książką autorka zyskuje w moich oczach.
"Panna młoda ucieka" to tytuł który skojarzył mi się raczej z lekkim romansikiem z dużą dawką komedii i po jako taką lekturę właśnie po ów tytuł sięgałam.
Po przeczytaniu nie nazwałabym tego romansikiem, ta książka to raczej dobra powieść obyczajowa o poszukiwaniu siebie z romansem w tle, i nie tylko tytułowa panna młoda siebie poszukuje, bo i jej luby jest tajemniczy, i jest pszczelarka uwięziona w przeszłości, jest trenerka zmagająca się z otaczającą ją rzeczywistością. Wszystko to i namiętny romans głównych bohaterów daje naprawdę dobrą książkę, którą warto przeczytać:)

Alicja | 2015-01-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Książka ta jest niejako kontynuacją wątku, który został zapoczątkowany w "Nikt mi się nie oprze". Lucy ma poślubić Teda- najwspanialszego mężczyznę jakiego można sobie wyobrazić. I wszystko byłoby dobrze gdyby panna młoda w ostatniej chwili nie uświadomiła sobie, że nie kocha swego idealnego narzeczonego. Troszkę pomogła uświadomić to jej najlepsza przyjaciółka, ale tylko troszkę... Lucy w dniu swego ślubu mówi stanowcze NIE i ucieka. Działając pod wpływem impulsu nie zastanawia się nad konsekwencjami, jednak po chwili uświadamia sobie co zrobiła ...i nagle pojawia się tajemniczy jegomość na motorze oferując jej podwiezienie. Która kobieta nie skorzystałaby z takiej propozycji?
Lucy wyrusza w podróż w nieznane nawet nie wiedząc co będzie na końcu drogi, na którą wstąpiła.

Przyznam szczerze, że po przeczytaniu pierwszej części nie spodziewałam się tego, co zaoferowała ta książka. Bo zamiast kolejnego lekkiego romansu z łatwo przewidywalnym zakończeniem otrzymałam powieść z lekkim...

eve | 2015-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2015

Opowieść o dziewczynie, która mając bardzo trudny start w życiu za dziecka pragnie za wszelką cenę odpłacić się swoim rodzicom, którzy ją zaadoptowali. W tej próbie bycia najlepszą córką zatraca trochę własną osobowość. Dopiero ucieczka sprzed ołtarza pozwala jej odkryć kim właściwie jest. Wreszcie stawia siebie na pierwszym miejscu i powoli odkrywa kim jest i co chce robić. Książkę polecam bo dobrze się ją czyta a rodząca się miłość bohaterki do mężczyzny to taki przyjemny dodatek.

asia_33 | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Lekka i pełna humoru i optymizmu komedia romantyczna o uciekinierce z własnego ślubu Lucy.Polecam!!

pyszka | 2014-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

klimatem przypomina mi jedną z moich "top 3" jeśli chodzi o twórczość sep- "natchnienie". domek nad jeziorem, ucieczka, szukanie siebie i celu w życiu. jednak nie była aż tak dobra, albo to już po prostu przesyt sep.
ale nawet jeżeli autorka powiela schematy i tak lubię jej książki. jest niewiele tytułów, do których wracam, a po książki sep sięgam kiedy tylko dopada mnie zły nastrój albo szukam ucieczki od ponurych myśli. wystarczy kilka ulubionych fragmentów z ulubionych książek i jest mi dużo lżej na duszy ;)

Lidia | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Muszę stwierdzić,że bez przekonania czytałam II część autorki S.E. Phillips.
W pierwszej części przedstawione są losy Megi, zaś w II losy Lucy.
Megi i Lucy są najlepszymi przyjaciółkami , paradoksalnie druga część w treści różni się tylko imieniem.

Łatwa, lekka i irytująca.

Osobiście nie polecam.