Opiekun medyczny w praktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320043365
zdrowie, medycyna
Różyczka

Doskonały przewodnik po nowoczesnych metodach pielęgnowania osób chorych i niepełnosprawnych. W publikacji zwrócono uwagę na właściwe podejście do udzielania pomocy podopiecznym - pełne troski pielęgnowanie i usprawnianie oraz kompensowanie utraconej sprawności za pomocą sprzętu wspomagającego i technologii medycznych. Omówiono: zagadnienia etyczne organizację warunków pracy ...

Omówiono:

zagadnienia etyczne
organizację warunków pracy
planowanie i dokumentowanie opieki
wybrane techniki pielęgnacyjne, w tym bezpieczne podnoszenie i przemieszczanie pacjenta
zapobieganie zakażeniom oraz skutkom długotrwałego unieruchomienia.

Publikacja jest adresowana do opiekunów medycznych, pielęgniarek oraz tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się osobami niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/ksiegarnia/dla_piele...»