Алмазная колесница: Между строк

Okładka książki Алмазная колесница: Между строк Boris Akunin
Okładka książki Алмазная колесница: Между строк
Boris Akunin Wydawnictwo: Издательство Захаров Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 11.2) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Erasta Fandorina (tom 11.2)
Издательство Захаров
2011-01-01
2011-01-01
rosyjski

Po przeczytaniu ten książki jeszcze raz muszę przeczytać poprzednią z cyklu, czyli "Diamentową Karocę 1". Za zaskakujące zakończenie tej (oraz za ukrytą wioskę ninja) duży plus

Druga część diamentowej karocy cofa nas prawie 30 lat w przeszłość, gdy młody Fandorin przybywa do Jokohamy. Egzotyka, intrygi polityczne, zabójstwa, miłość, świetne postaci, rewelacyjny styl prowadzenia narracji i subtelny humor... Do tego akcja dziejąca się w miejscu zderzenia się wschodniej i zachodniej mentalności. I choć z początku może dziwić ten przeskok w czasie to na sam koniec pojmujemy zamysł autora- mistrzowskie zakończenie! Czytałam wyjątkowo długo- rozsmakowując się pięknem językowym i nie chcąc się z tą opowieścią rozstać.

Japonia 1878 pokazana szczegółowo, mądrze i atrakcyjnie

Japonia 1878 pokazana szczegółowo, mądrze i atrakcyjnie

Świetna powieść kryminalna. Polecam.

Świetna powieść kryminalna. Polecam.

Ukoronowanie cyklu. Królowa.

Ukoronowanie cyklu. Królowa.

Chronologicznie najwcześniejsza. Czemu Autor zdecydował się na taki zabieg? Nie mam pojęcia i chyba nie do końca mi się to podoba.
Ja jestem uporządkowana i lubię, żeby mi się akcja działa po kolei. Akuninowi jednak jestem w stanie dużo wybaczyć. Tym bardziej, że poznajemy historię Fandorina, a zwłaszcza poznajmy historię Masy.
Jedyny zgrzyt stanowi wielka miłość Fandorina.Spodziewałam się czegoś bardziej... dojrzałego :) No, ale czegóż wymagać od dwudziestokilkuletniego chłopaka :)
Intryga jak zwykle świetna. Jeśli ktoś lubi Akunina, dostanie to, do czego jest przyzwyczajony. Jeśli ktoś do tej pory Akunina nie czytał, to warto zacząć właśnie do tej części.

Jedyny zgrzyt stanowi wielka miłość...

W 79

W 79

przeskok czasowy i przeniesienie akcji do Japonii plus ninja!
uważam, że zakończenie jest jednym z najlepszych jakie czytałem
zapraszam na mój blog
bookmind.pl

przeskok czasowy i przeniesienie akcji do Japonii plus ninja!
uważam, że zakończenie jest jednym z najlepszych jakie czytałem
zapraszam na mój blog
bookmind.pl

Super pozycja. Japonia, schyłek XIX w. Nieznany świat i kultura. Intryga goni intrygę, brawurowa akcja. Akunin w swoim najlepszym wydaniu. Polecam i ostrzegam, nie da się oderwać od książki.

Jeden z najlepszych tomów serii o Fandorinie. Gratka dla miłośników Japonii.

Jeden z najlepszych tomów serii o Fandorinie. Gratka dla miłośników Japonii.

• Kryminał
  • Kryminały