Uniwersytet Dziecięcy wyjaśnia tajemnice kosmosu

Tłumaczenie: Ewa Kopsik, Grażyna Subocz
Seria: Uniwersytet dziecięcy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Hat der Weltraum eine Tür? Die Kinder-Uni erklärt die Geheimnisse des Universums
jagarkar

Wszystko, co dzieci chciałyby wiedzieć o kosmosie (i o co wcale nie boją się pytać), w nowej książce z serii "Uniwersytet Dziecięcy". Jeśli sądzicie, że astrofizyka to nauka tylko dla dorosłych, a przestrzeń kosmiczna nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci - ta książka wyprowadzi was z błędu. Jej autorzy zabierają młodych czytelników w pasjonującą podróż wśród gwiazd, planet, czarnych dziur...

Jeśli sądzicie, że astrofizyka to nauka tylko dla dorosłych, a przestrzeń kosmiczna nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci - ta książka wyprowadzi was z błędu. Jej autorzy zabierają młodych czytelników w pasjonującą podróż wśród gwiazd, planet, czarnych dziur i supernowych - a przy okazji odpowiadają na niezliczone trudne pytania:

Dlaczego wszechświat jest tak wielki?
Czy człowiek poleci kiedyś na Marsa?
Co może nas spotkać podczas podróży kosmicznej?
Skąd się biorą czarne dziury?
Dlaczego gwiazdy świecą?
Czy da się przekroczyć prędkość światła?
Co było przed Wielkim Wybuchem?
Dlaczego wszechświat się nie rozpada?
Czy można rozciągnąć czas?
Gdzie mieszkają kosmici?

...i wiele, wiele innych.

Seria "Uniwersytet Dziecięcy" jest owocem serii wykładów dla dzieci organizowanych na Uniwersytecie w Tybindze począwszy od 2002 roku. Formuła tych spotkań, podczas których prawdziwi profesorowie odpowiadają na trudne dziecięce pytania, szybko zdobyła ogromną popularność. Eksperyment zapoczątkowany w Tybindze przerodził się w potężny ruch Uniwersytetów Dziecięcych, który święci dziś triumfy na całym świecie - w tym również w Polsce.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/