Świat jest dziwny

Wydawnictwo: Dwie Siostry
jagarkar

Pierwsza książka, w której możesz malować, rysować, a nawet bazgrolić! Czy chcesz być ilustratorem? A pisarzem? Oto autorska "kolorowanka" - na pozór prościutka, w istocie mająca klasę japońskiej kaligrafii. Jest dziełem artystki o nieposkromionej ciekawości, która z reguły przydarza się tylko posiadaczom mlecznych zębów. Projektując książkę dla kilkulatków, Grażka przedkłada pytania nad...

Projektując książkę dla kilkulatków, Grażka przedkłada pytania nad odpowiedzi. Prowokuje dziecko i zachęca do dopowiadania puent, do tworzenia pospołu z autorem.
Takie dorysowywanie i dopisywanie epizodów daje dziecku szansę współtworzenia - znika podział na dorosłego eksperta i małego głuptasa - tworzenie okazuje się zajęciem dla każdego. Rysunek, prosty jak pierwsze dziecięce zabawy z tuszem i pędzlem, jest sugestywny i narzuca się z mocą ikonicznego znaku - nonszalancko machnięta pędzlem małpa jest bardziej "małpia" niż realistyczna rycina w encyklopedii, a tygrysy stąpają na miękkich łapach nieodparcie "tygrysio". Aby być dobrze zrozumianym przez dziecko, warto mówić PROSTO, także wtedy, kiedy przemawiamy obrazem. Grażka to wie i robi z tej wiedzy najlepszy użytek.
Joanna Olech

Jestem wielkim admiratorem talentu Grażki Lange.
Józef Wilkoń

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!