Powojniki

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Powojniki mają piękne wielobarwne kwiaty, mogą być elementem efektownych kompozycji ogrodowych. Wiele gatunków doskonale się nadaje nie tylko do pokrycia trejaży lub pergoli, lecz także innych roślin, takich jak choćby róże. Mogą się również wspinać po pniach drzew i płożyć po krzewach, tworząc w ogrodach trzeci wymiar ... Przedstawiono tu historię ich uprawy, zasięg geograficzny i miejsce w systematyce. Omówiono metody sadzenia, pielęgnacji, cięcia i rozmnażania roślin. Autorzy zaprezentowali sposoby uprawy powojników w ogrodzie: na żywych rusztowaniach , kratach i innych podporach, jako rośliny płożące lub prezentowane w pojemnikach. Rozdział poświęcony opisowi gatunków, odmian oraz mieszańców uprawowych umożliwi wybranie odpowiednich powojników do każdego ogrodu.