Star Wars Riptide
Star Wars

Każdy może uciec przed niebezpieczeństwem.Przed prawdą nie ucieknie nikt. Walka z okrętem pełnym sithańskich wojowników, który pojawia się w przestrzeni Galaktycznego Sojuszu,przypadkowo ujawnia śmiertelne zagrożenie: ukrytą od dawna grupę klonów.Stworzone w tajemnicy jako zdradziecka broń, są zdolne do władania Mocą i nie zważają na różnice między Jasną a Ciemną Stroną. Teraz klony uciekły i...

Każdy może uciec przed niebezpieczeństwem.Przed prawdą nie ucieknie nikt.
Walka z okrętem pełnym sithańskich wojowników, który pojawia się w przestrzeni Galaktycznego Sojuszu,przypadkowo ujawnia śmiertelne zagrożenie: ukrytą od dawna grupę klonów.Stworzone w tajemnicy jako zdradziecka broń, są zdolne do władania Mocą i nie zważają na różnice między Jasną a Ciemną Stroną. Teraz klony uciekły i wszystko wskazuje na to, że są dotknięte chorobą genetyczną i morderczym obłędem.Rycerz Jedi Jaden Korr ściga klony. Ma nadzieję je uzdrowić, ale jednocześnie jest gotowy je zniszczyć. Nie wie jednak, że tropią go agenci Sithów, zdecydowani nie tylko odzyskać klony dla swojego Mistrza, ale i pojmać Jadena dla własnych mrocznych celów. W walce na śmierć i życie Jaden zmierzy się z szokującą rzeczywistością, która wstrząśnie nim do głębi i postawi przed pytaniem, co czyni go człowiekiem… i Jedi.

źródło opisu: wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

amelyaa | 2017-05-01
Na półkach: 2017
Przeczytana: 01 maja 2017

Jakieś takie nudnawe trochę. W ogóle nie poczułam klimatu Gwiezdnych Wojen. Wręcz przeciwnie - jednym z głównych wątków był kult religijny. Dopiero pod koniec zaczęło się coś dziać, no ale książka przeciętna.

Tybero | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Nie powinno się czynić książki od środka, tylko zawsze od początku, taką mam zasadę. Jednak tym razem postąpiłem inaczej i przez przypadek dopadłem do swojej kolekcji Odpływ. Trochę dziwnie się czułem bo ostatnią książkę jaką czytałem z GW to Ostatni Rozkaz, taki przeskok czasowy jest dziwny no i niezbyt przyjemny, lubię mieć wszystko pokolei poukładane więc... Książka Odpływ opowiada nam o historii Jaden'a Korra oraz szalonych klonów które ściga. Powiem szczerze że historia zbyt mocno mnie nie ciekawiła, choć trzeba przyznać że książkę czytało się bez problemowo i szybko. Historia jest szybka, przynajmniej w moim odczuciu, szybko przemierzamy galaktykę z Korrem i jego towarzyszami gonią klony. Książka nie jest jakoś specjalnie rewelacyjna,jest do dobre czytadło ale nie powiem że jakoś szczególnie wybitne, przeciętny średniak.
PS. Plusem książki są jednak całkiem dobre nawiązania do Thrawna oraz to Rakatan czyli oczko do fanów KOTORA.

MichałEM | 2016-01-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Kontynuacja "Rozdroży czasu" jest tytułem kompletnie różnym od poprzednika. Wydawało mi się chwilami, że napisał ją ktoś inny. Narracja opowieści jest dużo wolniejsza, jest też bardziej kameralnie. Choć sama historia nie jest tak porywająca jak w części pierwszej, serwując nam nieco głupotek pod koniec, to i tak czyta się ją z ciekawością tego co dalej. Szkoda, że tak naprawdę po skasowaniu EU nigdy już nie dowiemy się jak potoczą się losy "Jadena" i załogi Gruchota.

Nie jest to może żadne wybitne dzieło (a która z książek Star Warsowych nim była ? :) ) ale trzyma poziom innych pozycji postprequelowych. Jeśli ktoś lubi odległą galaktykę to warto zapoznać się z duologią pana Kempa.

LuPo12 | 2013-08-17
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

No wiec przeczytałem czytadło na wyjazd, no a skoro je przeczytałem, to i wypadałoby je teraz ocenić.
Książka jest dobra. Jest naprawdę dobra. Nie należy do pozycji wybitnych, no ale przecież ktoś kto szuka ambitnej literatury nie sięga po książki z serii Star Wars.
Fabuła z grubsza prezentuje się następująco:
Jaden Korr (stary znajomy fanatyków SW Jedi Academy) budzi się ciężko ranny w nieznanym sobie miejscu. Nie pamięta gdzie jest, i co go tu sprowadziło, kiedy nagle kurtyna zapomnienia opada... aby przenieść nas 2 dni wcześniej. Sama książka jest kontynuacją "Rozdroży czasu", poprzedniej książki z Jadenem w roli głównej. Kontynuuje tutaj on swoją misję wychwycenia zbiegłych szalonych klonów z imperialnego laboratorium komandora Thrawn'a. Pomagają mu w tym Khedryn, pilot statku Gruchot, oraz Marr uczeń Jadena szkolący się na Jedi.
Jak już wspomniałem książka jest ciekawą pozycją ze świata SW. Od pierwszych stron akcja jest przeplatana niepokojem i mrokiem, a im dalej to...

| 2013-08-11
Na półkach: 2013 rok