Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse
pkicman

Podróż trwa... Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo to inspirująca i motywująca historia młodego lidera napisana przez znanego amerykańskiego szkoleniowca Briana Tracy oraz polskiego dziennikarza, coacha i trenera Roberta Kozaka. Ta książka z gatunku business fiction (którego wybitnymi reprezentantami są takie bestsellery jak Kto zabrał mój ser? oraz Jednominutowy Menedżer) przeznaczona jest...

Podróż trwa...

Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo to inspirująca i motywująca historia młodego lidera napisana przez znanego amerykańskiego szkoleniowca Briana Tracy oraz polskiego dziennikarza, coacha i trenera Roberta Kozaka. Ta książka z gatunku business fiction (którego wybitnymi reprezentantami są takie bestsellery jak Kto zabrał mój ser? oraz Jednominutowy Menedżer) przeznaczona jest dla przywódców – także przyszłych, coachów, i osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

Niniejsza książka jest drugą z serii opowieści biznesowych poświęconych różnym aspektom biznesu. Bohaterem historii jest Tom Spencer, którego poznajemy w pierwszej książce z serii Wędrówek z Gandalfem, gdy zostaje zatrudniony w dziale sprzedaży firmy FSNS. Tym razem Tom nieoczekiwanie dostaje awans.

Przeżywając z bohaterem jego porażki i sukcesy, wzloty i upadki, niejednokrotnie odnajdziesz w tych sytuacjach siebie. Pozwoli ci to dużo efektywniej zastosować w praktyce zawarte tutaj porady dotyczące sposobów osiągania wyjątkowych rezultatów w przywództwie.
Aby szybko przypomnieć sobie najważniejsze wskazówki, wystarczy zajrzeć do lekcji, które zostały umieszczone, w przejrzysty sposób, w każdym rozdziale, oraz materiałów, które Gandalf przekazuje swojemu uczniowi, niczym czarodziej tajemną wiedzę.

Gratulacje! – powiedział, wciąż szczerząc się w serdecznym uśmiechu. Uścisnął mi
rękę i poklepał po plecach. Coś mi się zdaje, że zaczynamy nową przygodę i będziemy
się od tej chwili znowu częściej spotykali.
- Fragment książki

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1134-Wedrowki-z-Gandalfem-Przywodztwo.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1134-Wedrowki-z-Gandalfem-Przywodztwo.htm

Emil | 2016-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2016

Bardzo żałuję, że nie przeczytałem tej książki wcześniej. Wg mnie ta pozycja powinna być w podorędziu dobrego menedżera. Praktyczne przykłady opisane w książce bardzo celnie przedstawiają również moje osobiste problemy związane z zarządzaniem członkami zespołu. Pokazują, w jaki sposób lepiej zarządzać zespołem, przekazywać trudne decyzje swoim pracownikom, np. dotyczące zwalniania pracownika, w jaki sposób przeprowadzać rozmowy korygujące, co możemy zyskać doceniając, a nie chwaląc ludzi i w jaki sposób się za to zabrać. W książce opisana jest również metoda w jaki sposób motywować finansowo pracowników, tzw. "średniaków", w których jest duży potencjał nie de motywując równocześnie tych najlepszych. Gorąco polecam.

yooysi | 2013-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Bardzo ciekawa pozycja traktująca o zarządzaniu zespołem.

Na podstawie historii głównego bohatera autor opowiada o wszystkich aspektach pracy menadżera. Jest to pewnego rodzaju kompendium wiedzy na powyższy temat.

Gorąco polecam, na pewno jeszcze wiele razy do niej powrócę.

pkicman | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Poradnik prosty, przystępny, z mnóstwem inspirujących przykładów. Praktyczne porady od charyzmatycznego "Gandalfa", coacha i mentora, wspierającego głównego bohatera opowieści na jego drodze lidera zespołu. Do tego ciekawy zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonania.

Nie jest to książka, którą można szybko przeczytać i odstawić na półkę. Z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę, aby zaczerpnąć "Gandalfowej" mądrości.