Dziennik

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Journal
filozofia, Guitton
Dudzio

Jean Guitton urodził się w roku 1901 w Saint-Etienne. Po ukończeniu Ecole Normale został doktorem filozofii i profesorem zwyczajnym, a następnie przez kilka lat wykładał w liceach w Troyes, Moulins, Lyonie, po czym na uniwersytecie w Montprllier i w Dijon. Od 1955 roku wykładał filozofię na Sorbonie. Ten wybitny pisarz tkwiący głęboko w życiu i myśli współczesnej daje nam w poniższej pracy...

Ten wybitny pisarz tkwiący głęboko w życiu i myśli współczesnej daje nam w poniższej pracy możliwość wniknięcia w swój bogaty i zróżnicowany świat wewnętrzny. Ci, którzy cenią filozofia, którzy podziwiają czołowego publicystę, przeczytają chętnie te "Rozważania i spotkania", ponieważ żądna książka nie oddaje w stopniu silniejszym harmonii życia ludzkiego, tak codziennej, a jednocześnie tak głębokiej: jest to prawdziwa księga mądrości.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1965

źródło okładki: zdjęcie autorskie