Twarzą w twarz z Ukrzyżowanym: jerozolimskie kazania pasyjne

Wydawnictwo: Serafin
religia, chrześcijaństwo
religia
Kasia

Kazania pasyjne opublikowane w tej książce zostały wygłoszone w Jerozolimie, w kościele Biczowania Jezusa (Flagellazione), prawdopodobnym miejscu osądzenia, skazania na śmierć, biczowania i cierniem ukoronowania Pana Jezusa. Autor o książce: Biblia jest lustrem. Widać w niej całą rzeczywistość. I jak każde lustro pokazuje również to, czego bez jego pomocy nikt nie jest w stanie sam zobaczyć...

Autor o książce:
Biblia jest lustrem. Widać w niej całą rzeczywistość. I jak każde lustro pokazuje również to, czego bez jego pomocy nikt nie jest w stanie sam zobaczyć - naszą twarz.
Niech te jerozolimskie kazania pasyjne pomogą nam dostrzec w lustrze Biblii oblicza ludzi, którzy patrzyli na najświętsze oblicze Jezusowe. Kto wie, w ilu z tych twarzy rozpoznamy swoją własną twarz, dotąd nieznaną, bo niewidzialną bez światła Bożego słowa...
ks. Wojciech Węgrzyniak

źródło opisu: http://www.e-serafin.pl