1001 ekosposobów zachowania naszej planety

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Książka poświęcona jest ochronie przyrody, recyklingowi oraz efektywnym wykorzystaniu energii. Podsuwa dobre rady, dotyczące zmniejszenia niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Podpowiedzi z zakresu ekologii pomagają zmniejszyć szkody wyrządzane przez globalne ocieplenie, zanieczyszczenieśrodowiska i emisję toksyn. Nawet jeśli jesteś osobą zużywającą ogromne ilości energii elektrycznej, właścicielem potężnego wozu terenowego z napędem na czterykoła czy wielbicielem podróży powietrznych, ze zdumieniem stwierdzisz, że kilka drobnych zmian w pracy i życiu codziennym może przynieść ogromne korzyści całej ludzkości!

godmyt | 2012-02-21
Przeczytana: 2010 rok

Książka podsuwająca sporo sposobów na stawanie się bardziej "eko". Sposoby przedstawione w niej są ponumerowane i podzielone na siedem dziedzin: porady domowe, wnętrza, w ogrodzie, w pracy, styl życia, życie rodzinne i środowisko, co znacznie ułatwia odszukanie interesujących nas porad. Przypomina najbardziej oczywiste metody, o których zapominamy bo są zbyt proste do zastosowania i zbyt oczywiste by o nich pomyśleć. Ekosposoby zawarte w książce są raczej zbiorem działań, które większość z nas i tak stosuje w życiu, ale nie jest tego świadoma, książka jest więc swego rodzaju "uwrażliwieniem" nas na bardziej świadome działanie mające na celu nasze wspólne dobro-planetę. Choć książka nie wyczerpuje wszystkich pomysłów to podręczny format, skuteczność i prostota porad sprawiają, że książka śmiało może zagościć w niejednym domu.

Mól | 2016-07-04
uszas | 2016-01-04