poezja dziecięca polska
jagarkar

Inne wydania

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku,
I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku"!

Jeden z najpopularniejszych polskich wierszy dla dzieci w znakomitej oprawie graficznej. Ilustracje Katarzyny Boguckiej - wysmakowane, a przy tym lekkie i zabawne - nadają klasycznemu tekstowi nową świeżość i blask. Poręczna książeczka w zgrabnym, kieszonkowym formacie.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Pamiętam ten wierszyk z dzieciństwa. Nawet znałam go na pamięć...Po tylu latach. Teraz czytała go moja córeńka i tak samo była zachwycona.
Bardzo go lubię.

Roman Dłużniewski | 2016-12-14

Wszyscy znają ten wierszyk a pomimo tego warto książeczkę kupić i mieć na własność. To się nigdy nie zestarzeje, nie znudzi.

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Ta akurat książeczka była jedną z moich ulubionych. Zwracała uwagę na dom, mamę i ciepło rodzinne.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

Basia Pelc | 2015-05-12

Nasza ukochana książeczka.

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-18

Od razu chce się napisać: toż to klasyka literatury dla dzieci. To prawda, tak rzeczywiście jest. Czy ta książeczka jest interesująca dla dzieci i dzisiaj? Jest i na zawsze pozostanie. Dlaczego? Dlatego, że to kawałek rewelacyjnej poezji dziecięcej.
Wydanie z serii "Poczytaj, mi mamo" jest ładnie i ciekawie ilustrowane. Ilustrowała tę książeczkę Maria Uszacka. Zawarty w książce mądry wierszyk najpierw czytała mi mama, potem czytałem go sam, a niedawno czytałem go swojemu siostrzeńcowi. Po latach i reakcji owego siostrzeńca stwierdzam, że nic się nie zestarzał, dalej jest znakomity i jest w dzisiejszych czasach nadal aktualny. Bardzo go lubiłem i na zawsze pozostanie w mojej pamięci.
Tekst łatwo wpada w ucho i łatwo go zapamiętać. Można się go szybko nauczyć i ja też w dzieciństwie znałem go w obszernych fragmentach na pamięć. Wiersz jest dodatkowo mądry i zawiera przesłanie do dzieci. Książkę tę nadal posiadam, jako jeden ze skarbów z czasów wczesnej młodości. Jest to książeczka...

Olusia | 2016-01-27
Przeczytana: 2015 rok

Kiedyś czytano mi, dziś ja czytam swojej Córce :)
a to chyba świadczy o ponadczasowości tej pozycji! :D

Tekst oparto na "Antologii poezji dziecięcej" wydawnictwa Zakład Narodowy im. Ossolińskich (ZNiO)
ilustrowała: Bogusława Zdep-Łukasiewicz
Perła w koronie, czytanie dziecku obowiązkowe!

Drobinka | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Krótki, treściwy wierszyk z przesłaniem. Podoba się kolejnym pokoleniom dzieci, wielu czytelników i słuchaczy zna na pamięć. Polecam.

Krzysio | 2011-02-06

jak byłem mały znałem ten wierszyk na pamięć! wspominam go z sentymentem, nawet recytowałem go na konkursie w podstawówce przed całą szkołą (O.o)

Siny | 2017-08-16