Dzień cukierka bez papierka czyli EkoZosia sprząta świat

Wydawnictwo: Dwie Siostry
jagarkar

Zosia ma 9 lat, bujną fantazję i ulubiony kolor: zielony. Marzy o własnym psie, ale cóż - na razie hoduje pod łóżkiem szybko rosnący bałagan. Nie z lenistwa, o nie! Po prostu w tym wieku człowiek ma na głowie tyle ważniejszych spraw... Zwłaszcza gdy postanowił wypowiedzieć wojnę śmieciom i posprzątać cały świat! A w dodatku musi chodzić do szkoły i odrabiać lekcje. Zabawna minipowieść o...

Zabawna minipowieść o przygodach przejętej ekologią dziewczynki wywołuje szeroki uśmiech i zachęca do namysłu nad tym, jak każdy z nas może dbać o czystość naszej planety.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Shirin | 2016-09-09
Przeczytana: 2016 rok

Króciutka, ale niepozbawiona humoru książeczka o rezolutnej Zosi, która postanawia pomóc w ratowaniu naszej planety przed odpadami. Jak na kilkulatkę ma ona masę zabawnych pomysłów, szkolnych problemów i dylematów na nieco poważniejsze tematy. Zdecydowanie godna polecenia.

Syl_wina | 2017-02-21
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane