Fables, Vol. 1: Legends in Exile

powieść graficzna, komiks, fables
komiksy
angielski
Maynard

When a savage creature known only as the Adversary conquered the fabled lands of legends and fairy tales, all of the infamous inhabitants of folklore were forced into exile. Disguised among the "mundys," their name for normal citizens of modern-day New York, these magical characters created their own secret society that they call Fabletown. From their exclusive luxury apartment buildings on Manhattan's Upper West Side, these creatures of legend must fight for their survival in the new world.

Fables is the winner of 14 Eisner Awards and is one of the most enduring Vertigo titles ever. Here, in this new, 10th anniversary edition, is a newly colored 8-page story from the Fables prose work Peter & Max: A Fables Novel, as well as a beautiful new cover from series artist Mark Buckingham.

źródło opisu: amazon.com

źródło okładki: http://www.vertigocomics.com/graphic-novels/fables...»

Villiana | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Koniec z „żyli długo i szczęśliwie.”

Szczerze mówiąc, nie wiedziałam jak podejść do tego komiksu, nie słyszałam o nim zbyt wiele, po prostu znalazłam dnia jednego i postanowiłam sprawdzić. I muszę przyznać, że było całkiem interesująco.

Najróżniejsi mieszkańcy bajek, po najeździe Adwersarza na ich krainy, zmuszeni zostali opuścić rodzinne strony i przenieść się w jakieś bezpieczne miejsce. Poznajemy tutaj ich losy wiele wiele lat później, jako mieszkańców Nowego Yorku, gdzie żyją obok zwykłych ludzi. Mamy tutaj Wilka i Królewnę Śnieżkę, którzy wiodą prym w tej opowieści, a także wielu innych. A zostajemy rzuceni w wir wydarzeń w momencie, kiedy to siostra Śnieżki, Róża Czerwona, zaginęła, a jej pokój został znaleziony cały we krwi. Śledztwo prowadzi Wilk. Czy jest szansa, że siostra Śnieżki zostanie odnaleziona żywa?

Interesujące i… inne. Wciągnęłam się w treść i zaciekawiły mnie losy bohaterów. Zarówno te teraźniejsze, jak i ich przeszłość. Sama intryga dosyć dobrze trzymała w...

Yave | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

"Baśnie" Billa Willinghama to seria komiksowa, która ciekawiła mnie chyba najbardziej ze wszystkich, o jakich słyszałem. Nie sięgałem po nią wcześniej przerażony liczbą numerów, ale... Perspektywa przesłodzonych postaci w normalnym świecie, gdzie mają do czynienia z brutalnymi zabójstwami, uzależnieniami czy też chociażby przygodnym seksem wydawała mi się strzałem w dziesiątkę. I cóż, takim też się okazała.

Historia śledztwa prowadzonego przez przesympatycznego Bigby'ego Wilka (tak, od Big Bad Wolfa) w sprawie śmierci siostry Śnieżki to kawał kozackiego komiksu. Nie dość, że po prostu wciągająca i odrobinę zaskakująca (jak stary kryminał, nieważne kto, ważne jak), to jeszcze w nowatorski i przezabawny sposób bawiąca się całym tym światem. Willingham cechy każdej postaci przedstawia w karykaturalnym świetle zmuszając czytelnika do kompletnej zmiany ich postrzegania (w życiu nie pomyślałbym o Pinokiu tak jak zrobił to autor). Zaskakująco dojrzały humor najwyższych lotów. Poza tym...

Marek Adamkiewicz | 2017-10-01

Całkiem przyjemny komiks. Autorzy zaproponowali tu klasyczny kryminał w konwencji fantastycznej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza interesujący pomysł wyjściowy i świat przedstawiony.
Intryga potrafi zainteresować, ja jestem ciekawy w jakim kierunku podąży fabuła w kolejnych tomach. Będę czytał dalej.

Bardzo przyjemny komiks. Czytało się świetnie. Ogromnie podoba mi się pomysł kryminału fantasy i to okraszonego dużą dozą dobrego humoru. Brawa za "dostosowanie" baśniowych postaci do współczesnego świata przy zachowania ich charakterystycznych cech (moim ulubieńcem jest świnia). Podobała mi się również dość duża dokładność w rysowaniu, a już zupełnie zwaliły mnie z nóg te obrazki na dwie strony (małe arcydzieła). Jednakże a propos obrazków, nadal nie rozumiem tych na końcu rozdziałów (zupełnie nie pasują mi do całości).
Ogólnie mówiąc lekki komiks na lekki wieczór. Z pewnością przeczytam następne części. Polecam.

Sylwia Zimowska | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Rewelacyjny, miejscami pikantny humor, charyzmatyczni bohaterowie, wspaniała intryga, która trzyma do końca i oczywiście Bigby, którego nie da się nie pokochać. Do tego szczegółowe, świetnie rozrysowane sceny i końcowe opowiadanie.

Abee | 2015-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Śledztwo w społeczności, która pragnie pozostać w ukryciu nie należy do łatwych. Do tego te zaszłości... Cudnie narysowana i podana historia baśniowców w realnym świecie. Wciąga.

Arkadiusz Dorszyk | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Zachwyciły mnie modele postaci, szczególnie kobiet, oraz dbałość o szczegóły na drugim planie, miło patrzy się na niesforne kosmyki włosów, zarumienione policzki, piękne, wydekoltowane suknie... Tak, bo Królewna Śnieżka to kobieta, która w niejednym mężczyźnie wzbudzi wiele emocji. Głównym bohaterem natomiast jest Wilk, który w Nowym Świecie pracuje jako detektyw. Przyjdzie mu rozwiązać zagadkę zniknięcia Róży Czerwonej. Została zamordowana, porwana? Na to pytanie nie ma od razu jednoznacznej odpowiedzi, a czytelnik zostaje pozostawiony wraz z Wilkiem oraz wskazówkami, dzięki którym sam może wysnuć pewne wnioski, co jest kolejnym pozytywnym elementem tego tomu. Przede wszystkim, według mnie, niesamowity pomysł na serię komiksową, kadry, szczegółowość, kolory, przedstawienie poszczególnych postaci, ich modele, a także opowiadanie na końcu tworzą rewelacyjny komiks, z którym chciałoby się spędzić więcej czasu. Można się przyczepić, że jednak intryga nie jest aż tak szczególnie...

Lofney | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Ciekawa interpretacja dobrze znanych nam baśni przedstawionych w czasach współczesnych. Co prawda historia nie była jakoś bardzo pasjonująca, bo równie dobrze mogliby prowadzić ją bohaterowie nie baśniowi, ale trzyma w ciekawości do końca, więc nie jest źle. Duże brawa dla rysowników, bo kreska jest bardzo przyjemna dla oka.
PS: Postać wilka to mistrzostwo!

książek: 1933
krzysiu966 | 2015-07-19

Pamiętajcie baśnie z dzieciństwa? Teraz możecie sięgnąć po ich kontynuacje. Ich bohaterowie żyją wśròd nas. Zmagają się z codziennymi problemami i marzą o powrocie do swojego świata. A teraz ich kruchą harmonię zakłòca okrutne morderstwo- kto zabił i dlaczego?

Bardzo dobra kreską i wartka akcja- bardzo dobry komiks dla dorosłego czytelnika

Irimias | 2018-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Ta niespecjalnie zajmująca historyjka zapowiada przeciętny produkcyjniak jakich Vertigo trochę naprodukowało. Przeczytam jeszcze ze cztery kolejne części, ale raczej z poczucia obowiązku. Pomysł interesujący, wykonanie takie sobie.