Naprzód żołnierze. Jeszcze Polska nie zginęła.

Wydawnictwo: Bellona
historyczna
Bożena

"A jak wam powiadam, że teraz wojny nie będzie. Niemcy Hitlera nas nie zaatakują, bo mamy mocnych i pewnych sojuszników, na których możemy liczyć". Taką rozmowę przeprowadzono w rodzinie Stanisława Piecucha, znanego i poważnego rolnika ze wsi Grunów w Wielkopolsce, w maju pamiętnego 1939 roku. Ale te nadzieje okazały się płonne. Wojna wybuchła i wciągnęła w swe tryby również autora niniejsze książki, a dramatyzm przedstawionych tu wydarzeń nakłada się na panoramę dziejów okupowanej, podziemnej i powstańczej Polski
- W obronie Warszawy
- W oddziale majora Hubala