Przemoc na oceanach. Współczesne piractwo i terroryzm morski

Seria: O wojnach i konfliktach
Wydawnictwo: TRIO
terroryzm, piraci, XX wiek
historia

Książka podejmuje zagadnienie przemocy na morzach i oceanach, fenomenu, o którym myślano już wyłącznie w kategoriach historycznych, a który na początku XXI wieku odrodził się w dwóch formach zjawiskowych, jako współczesne piractwo i terroryzm morski. Autor omawia zagadnienia prawne i politologiczne, skupiając się na postanowieniach konwencji o prawie morza z 1982 r., konwencji rzymskiej z 1988 r. oraz regulacjach Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Zasadnicza cześć książki to studia przypadków - szczegółowe opisy najbardziej spektakularnych aktów terroryzmu morskiego i piractwa popełnionych w ciągu ostatnich lat. Opracowanie uzupełnia katalog działań (w płaszczyźnie prawnej, w zakresie współpracy międzynarodowej, obszarze organizacyjnym i sprzętowym), by walka z piractwem i terroryzmem na morzu stała się skuteczniejsza.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: www.wydawnictwotrio.pl