Profesjonalne ujęcia portretowe. Techniki retuszowania zdjęć według Scotta Kelby'ego

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Helion
Professional Portrait Retouching Techniques for Photographers Using Photoshop
hobby
Karol

Poznaj sekrety warsztatu profesjonalnych retuszerów? Opanuj skuteczne techniki udoskonalania fotografii portretowych! - Jak nadawać skórze zdrowy, nieskazitelny kolor i wygląd? - Jak umiejętnie wyszczuplać i modelować różne partie ciała? - Jak zapewniać doskonały wygląd włosów, zębów lub ubrań? Jeśli jesteś fotografem, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że bez względu na jakość...

- Jak nadawać skórze zdrowy, nieskazitelny kolor i wygląd?
- Jak umiejętnie wyszczuplać i modelować różne partie ciała?
- Jak zapewniać doskonały wygląd włosów, zębów lub ubrań?

Jeśli jesteś fotografem, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że bez względu na jakość sprzętu i umiejętności niemal każde zdjęcie wymaga pewnego retuszu. Czasem wystarczy ledwie drobna korekta ostrości bądź kolorów, by z przeciętnej fotki uczynić wyjątkową, zachwycającą fotografię. W przypadku portretów retusz pełni jeszcze dodatkową, istotniejszą rolę. Każda fotografowana osoba oczekuje, że na zdjęciach będzie wyglądać doskonale, tak jak gwiazdy na okładkach ekskluzywnych czasopism. Z nieskazitelną skórą, śnieżnobiałym uśmiechem, szczupło, młodo, a przy tym nadal naturalnie. Dlatego niezmiernie ważne dla każdego fotografa jest opanowanie takich technik edycji zdjęć, które szybko, a przy tym w dyskretny, choć efektowny sposób poprawią wygląd każdego modela i zdjęcia. Cała sztuka retuszu polega na tym, by przy zachowaniu maksimum subtelności poprawek tworzyć urzekające, perfekcyjne fotografie bez efektu sztuczności.

Jeśli chcesz opanować tajniki warsztatu zawodowych retuszerów - te, które kryją się za idealną skórą bez blizn, rozstępów i cellulitu, szczupłymi sylwetkami oraz długimi, kuszącymi rzęsami czy lśniącymi włosami modelek? oto książka, której szukałeś! Słynny fotograf i ekspert w dziedzinie edycji zdjęć, Scott Kelby, napisał niesamowity przewodnik dla fotografów, w którym znajdziesz profesjonalne techniki retuszerskie, niezbędne w tym zawodzie. Krok po kroku, przystępnym i pełnym humoru językiem opisał tu wszystkie skuteczne metody naprawiania, upiększania i wykańczania portretów w Photoshopie. Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych instrukcji, ciekawych porad i sprawdzonych wskazówek, dzięki którym nauczysz się:
- wygładzać skórę, zachowując jej naturalny koloryt;
używać sztuczek, by pięknie zaakcentować oczy, brwi i rzęsy;
- wyostrzać portrety tylko tam, gdzie to konieczne, bez stosowania wyrafinowanych masek;
- nadawać ustom fenomenalny, kuszący wygląd;
błyskawicznie usuwać przebarwienia i skazy, nie rozmywając przy tym skóry;
- profesjonalnie wyszczuplać i modelować ciało;
tworzyć wspaniały wygląd włosów i fryzury;
- sprawiać, by retusz wyglądał naturalnie, a portret wyróżniał się wśród innych.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/profesjonalne-ujecia-port...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/profesjonalne-ujecia-port...»

Jarosław Dąbrowski | 2014-07-30

Bardzo dobra książka.
Każdy portret wymaga choćby niewielkiego retuszu. Ta książka, jest właśnie książką kucharską dzięki której "upichcisz" doskonały portret

Milena | 2014-05-26

Bardzo przydatna książka. Jeśli edytujesz portrety, możesz się wiele dowiedzieć.

Julita | 2014-07-15
Przeczytana: 2013 rok

Dobra na początek przygody z fotografią portretową i retuszem.

occu | 2015-11-24
Paweł | 2015-04-01