Jak naprawić sprzęt elektroniczny. Poradnik dla nieelektronika

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Helion
How to Diagnose and Fix Everything Electronic
elektronika, majsterkowanie

W tym praktycznym przewodniku urodzony spec od elektroniki dzieli się sprawdzonymi technikami i bezcennymi obserwacjami. Ta książka pokazuje, jak naprawić wszelkiego rodzaju urządzenia tranzystorowe - od nowoczesnych gadżetów cyfrowych, po hołubione analogowe produkty czasów minionych - i przedłużyć im życie. Zaczniesz od wyboru niezbędnych narzędzi oraz przyrządów pomiarowych i...

Zaczniesz od wyboru niezbędnych narzędzi oraz przyrządów pomiarowych i zorganizowania warsztatu. Następnie poznasz wszystkie elementy i dowiesz się, jak tworzą obwody, bloki i sekcje w urządzeniu. Potem nauczysz się je rozbierać, diagnozować jego niedomagania, wymieniać elementy i z powrotem je składać. Przykłady z życia pomogą Ci w zrozumieniu omawianych tematów. Znajdziesz tu też porady i triki dotyczące konkretnych urządzeń, takich jak odtwarzacze dysków optycznych, komputery i rejestratory wideo.

źródło opisu: Helion, 2013

źródło okładki: www.helion.pl

Suhy | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, DIY
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Wbrew tytułowi nikt po lekturze tej książki nic nie naprawi. Książka jest bardzo ogólnikowa. Do tego zdjęcia i rysunki sprawiają miejscami wrażenie dorzuconych na siłę, a po opisie ciężko wyłuskać konkrety z uwagi na styl pisania i słabe tłumaczenie. Nie znaczy, że książka jest całkowicie zła. Może stanowić uzupełnienie biblioteki dla osób serwisujących urządzenia elektroniczne lub mających taki zamiar.

Mateusz Głowiński | 2015-11-30
SlawekAUO | 2014-06-14