Dojrzałość dostępna dla wszystkich

literatura faktu
Sayuri

Sayuri | 2013-04-27
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Hanny Krall za specjalnie nie trzeba przedstawiać i chyba większość jej książkę „Zdążyć przed Panem Bogiem” czytało, a na pewno słyszało na lekcjach języka polskiego. Ja, jak pamiętam, ową książkę przeczytałam do połowy, bo jak pamiętam jakoś mnie nie zachwyciła, a z drugiej strony nie wiedzieć czemu nie lubiłam czytać obowiązkowych lektur, bardziej interesowały mnie te nie obowiązkowe lektury :)

Ale ja nie będę Wam pisać o książce powyżej, a o „Dojrzałości dostępnej dla wszystkich”, cykl reportaży, które autorka pisała będąc w latach 1966 – 1969 w ZSRR jako korespondent „Polityki”. A o czym w tej książce pisała Hanna Krall?

O młodych ludziach, którzy zdali maturę, dostali się na studia lub zostali „…robotnikami, ale robotnikami z maturą: którzy w dzień, wyrąbują dziewiczy las, a wieczorem czytają wiersze. O nich jest ta książka. O ich dzieciństwie, szkole i młodzieńczych marzeniach. O tym, co znaleźli naprawdę w realnym życiu. O ich pierwszych uczuciach. O Syberii, do której...

Jabuilo | 2016-06-09
Aleksandra N | 2015-08-27