bastkk

Celem tej serii jest udostępnienie czytelnikom w Polsce najcenniejszych książek napisanych przez polonistów zagranicznych, poświęconych literaturze polskiej i powszechnej. Przedmiotem badań znanej rosyjskiej polonistki, pracującej na Uniwersytecie Europy Środkowej w Budapeszcie, jest najmniej znany okres w twórczości Witkacego - do 1918 r. Rewelacyjne materiały archiwalne dotyczące służby pisarza w Pawłowskim Pułku Lejb-Gwardii, postacie Witkacowskich kobiet, młodopolski rodowód symboliki oraz status i język bohaterów to główne tematy książki odświeżającej polską witkacologię.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/o-witkacym/

ouLIPOgram | 2014-02-23