Siwann

Tom jest rezultatem międzynarodowej sesji i dyskusji, jaka miała miejsce na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach 16 października 2003 roku. Organizatorem tej sesji był Instytut Nauk o Kulturze UŚl. Dyskusja w trakcie tej sesji toczyła się w ramach obejmujących następujące problemy: wpływ nowych technik na stan społeczeństwa, kultury i człowieka; językowa, literacka i audiowizualna komunikacja w Internecie; tożsamość w realnym świecie i w cyberprzestrzeni - szanse i zagrożenia; wpływ Internetu na przemiany kultury- wymiary lokalne i globalne. Artykuły prezentowane w tym tomie są wynikiem teoretycznych przemyśleń i dyskusji. Początkowy charakter wielu procesów dzisiejszych przemian wskazuje jedynie na pewne tendencje, które jeszcze nie są jednoznaczne, lecz przeciwnie wewnętrznie zróżnicowane i skomplikowane. Z tego względu też autorzy poszczególnych prac nie tyle dają jakieś ostateczne odpowiedzi, lecz raczej wskazują na problemy, które wymagają jeszcze dalszych przemyśleń i dyskusji.

źródło opisu: http://wszins.tychy.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie