Niewinnie skazany.

Wydawnictwo: Bellona
Bożena

Opisane w tej książce wydarzenia mają charakter autentyczny, w przeważającej mierze są oparte na dokumentach prokuratorskich i sądowych oraz na własnych spostrzeżeniach autora, poczynionych na sali sądowej. Ich źródłem są działania mafijne, obejmujące swoim zasięgiem terytorialnym Indie, Rosję, Białoruś, Ukrainę i Polskę. Być może macki tej przestępczej ośmiornicy zataczały znacznie szersze kręgi, jednak brak dowodów nie pozwala na puszczanie wodzy fantazji, jakkolwiek nieistotne fragmenty dla jej głównego nurtu tematycznego są refleksem intuicji i wyobraźni autora.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=cat&cid=298&bid=5971&page=7

annaroza | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Lubię czytać powieści oparte na faktach. Lubię też czytywać "Detektywa". Historie tam zamieszczone też są oparte na autentycznych wydarzeniach. Niestety poziom książki bliższy jest tej drugiej pozycji. Autor jest adwokatem, który popełnił powieść o procesie, w którym był obrońcą. Powieść opartą na faktach. Odniosłam wrażenie, że faktów ze śledztwa i procesu starczyłoby najwyżej na artykuł do wspomnianego miesięcznika. Wobec tego autor uzupełnił dzieło faktami z kilku książek o Indiach, podręcznika do jogi i pewnie jeszcze kliku innych podręczników. To wszystko opisane suchym, prawniczym, bardzo drobiazgowym stylem. Dziwna konstrukcja zdań czasem sprawia, że nie wiadomo co autor miał na myśli. Wyłapałam kilka błędów ortograficznych, ale to już działka korekty. Ogólnie ktoś o zainteresowaniach kryminalno-prawniczych może przeczytać, ale nie wiem czy warto.

Panks55 Damian | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Historia jest interesująca, ale ciężko jest utrzymać jednakowe skupienie na lekturze. Brak dialogów sprawia że nie ma punktów oderwań od suchych faktów. Egzotyczne imiona i nazwiska bohaterów sprawiają trudność z kojarzeniem tych osób w szeregu wydarzeń.

Mietek | 2017-03-05
| 2017-09-16