Blask miłości

7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Gleam of gold
hrabia, romans, miłość, małżeństwo
Dorota_1988

Młoda Angielka, Gwen poznaje Francuza, hrabiego de Labasse, który zabiera ją do Paryża i wprowadza w arystokratyczno-artystyczne kręgi Francji lat dwudziestych ubiegłego wieku. Zostaje też jej pierwszym mężczyzną. Pod jego wpływem Gwen przeistoczy się z szarej myszki w niezwykle atrakcyjną, niezależną kobietę...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kachusek | 2017-03-05
Przeczytana: 02 marca 2017

Wciągnęłam się w tę opowieść, choć momentami mnie nużyła. W większości jednak, chciało się poznać ciąg dalszy losów Gwen. Na czytniku 500 stron, ale pierwsze 300 przeleciało w chwilę.. Główna bohaterka nie do końca daje się lubić, czasami wręcz drażni jej zachowanie i wybory. Ale tło jej historii jest ciekawe, Paryż, Japonia z jej tradycjami, Singapur i późniejsze wojenne zmagania. Czegoś jednak zabrakło, niektóre wątki są niedopracowane i w ogólnym rozrachunku całość, jak dla mnie, wychodzi średnio.

| 2014-07-27

Jestem zachwycona tą książką, wczoraj ją skończyłam późno w nocy. Piękna historia silnej kobiety, której los nie oszczędza.Poznajemy Paryż lat 1920-1930. Japonię i ich kulturę, Singapur, Anglię, czasy 2 wojny światowej, a na tym tle silna Gwen, która po wielu perypetiach znajduje mężczyznę swego życia. Polecam z całego serca.