Magia obrazu. Kraina lenistwa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magia obrazu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Media Rodzina
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
malarstwo europejskie
sztuka
jagarkar

Książka adresowana jest jednocześnie do dzieci i do dorosłych, ma być przewodnikiem po świecie kultury wizualnej. Poprzez prezentację rozmaitych tematów i przemian formalnych malarstwa uczy patrzenia, zgodnie z przekonaniem, że sztuka niczym zwierciadło odbija oblicze świata. Kraina lenistwa, pierwszy tomik z zamierzonego tryptyku, przedstawia malarstwo Europy. Każdej reprodukcji obrazu towarzyszy interpretujący jego treść wierszyk oraz ciekawy komentarz o artyście i jego epoce. (od 6 lat)

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2010

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

jagarkar | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Podróż poprzez dzieła najwybitniejszych malarzy europejskich, od Giotto di Bondone do Marca Chagalla. Schemat jest prosty. Autorka wybiera jedno dzieło danego malarza (niekoniecznie najbardziej reprezentatywne), uzupełnia je wierszykiem (dla dzieci) oraz krótkim, ciekawym i niekiedy filozoficznym omówieniem (dla starszych). Według mnie, bardzo ciekawy pomysł, a sama książka pełna interesujących informacji i godna polecenia.