Hans Memling

Seria: W kręgu sztuki
Wydawnictwo: Arkady
albumy
giela23

Nie posiadamy wiarygodnego autoportretu malarza. Badacze twórczości Memlinga wskazują często na różne twarze i postacie umieszczane na drugim planie jego obrazów, proponując odczytanie ich jako autoportretu. Stosunkowo najwięcej zwolenników ma propozycja rozpoznania malarza na lewym skrzydle tryptyku Donne'a z lat 1479-1480, obecnie w Galerii Narodowej w Londynie. Uzasadniałoby to i wiek...

Uzasadniałoby to i wiek sportretowanego, i bliskie sąsiedztwo św. Jana Chrzciciela, który, biorą pod uwage imię malarza, mógł być jego patronem.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!