Proszę, kup mi psa!

Wydawnictwo: Septem
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Właściwy pies i właściwe dziecko to wspaniały związek, oparty na zabawie, miłości i zrozumieniuAnaliza warunków domowych i trybu życia pod kątem posiadania czworonogaChihuahua, rottweiler, pudel, golden retriever, jamnik czy kundelek pies odpowiedni dla Twojej rodzinyPrzygotowanie bezpiecznego środowiska oraz podział obowiązków związanych z opieką nad zwierzakiemOdpowiednie zabawy i skuteczna tresuraNajczęściej występujące psie schorzeniaWierzę, że jestem lepszym człowiekiem właśnie dlatego, że wychowywałem się z psami. Nauczyłem się troski, cierpliwości i odpowiedzialności. Uważam, że dziecko wiele traci, jeśli nie ma towarzysza w postaci psa. Miłość do psa uczy dziecko tego, jak kochać kogoś poza sobą samym. Chciałbym również wierzyć, że jestem mądrzejszy, ponieważ musiałem na co dzień przechytrzać moje psy!Renée Clayton, pisarzKażdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa!FasolkiIstnieją dwa takie pytania, których rodzice najbardziej obawiają się usłyszeć od swoich pociech. Pierwsze to: Skąd się biorą dziecia , a drugie: Och, proszę, czy mogę dostać pieskaa . To, że Twój maluch je zada, jest co najmniej tak pewne, jak fakt następowania po sobie pór roku. Jeśli sięgasz po tę książkę, to znaczy, że pytanie drugie już niejeden raz pojawiło się podczas Waszych rozmów i teraz zupełnie poważnie zastanawiasz się nad odpowiedzią.Posiadanie psa to wspaniała przygoda dla całej rodziny. Najpierw musisz jednak starannie przeanalizować Waszą sytuację życiową i styl życia, aby mieć pewność, że zwierzak bezproblemowo wpasuje się w istniejące warunki. Biorąc pod Wasz dach psiaka, podejmujecie się opieki nad żywym stworzeniem. Oznacza to z jednej strony wspaniałe doświadczenie, nieporównywalne z niczym innym przyjemność kochania, beztroskiej zabawy i postrzegania świata z psiej perspektywy. Jednak z drugiej strony to wieloletnie, kosztowne i czasochłonne zobowiązanie, a urocze małe szczeniątko może zmienić się w porywczego, dużego psa.Ta książka pomoże Ci udzielić właściwej odpowiedzi na (wracające jak bumerang) dziecięce pytanie o pieska nawet jeśli odpowiedź ta brzmi nie . Pozwoli Ci w realistyczny sposób spojrzeć na Twoje warunki domowe oraz wyzwania i zalety, wynikające z posiadania czworonoga. zastanów się:Czy Twoja sytuacja życiowa pozwala na przygarnięcie zwierzakaaCo wiąże się z odpowiedzialnym posiadaniem psa i ile to będzie kosztowałoaNa ile możesz liczyć na pomoc dzieci, gdy posiadanie psa straci urok nowościaJaka rasa lub jaki pies nierasowy najlepiej pasuje do Twojej rodzinyaJak znaleźć właściwego psaaJak wytresować psaa

Kasiasss | 2012-02-25

Naprawdę przydatna książka jeśli zastanawiamy się nad kupnem/adopcją psa. Opis chorób, pytania jakie musimy sobie zadać, o co pytać hodowcę i wiele innych ciekawych rzeczy :)

Artur | 2014-02-08
ganesza | 2013-02-21