Mafia. Sycylia rządzi światem

The Mafia: The Long Reach of the International Sicilian Mafia
Mafia, Sycylia
literatura faktu
fligiert

Mafia - pierwsza tak bogato udokumentowana książka o największej zbrodniczej organizacji wszechczasów, której centrum dyspozycyjne znajduje się na Sycylii. Relacja o działaniach mafii we Włoszech, USA, Ameryce Południowej oraz Azji. Odrażający świat przywódców mafii - zaprzeczenie literackiego, romantycznego mitu, wykreowanego przez postać "Ojca Chrzestnego". Nieustępliwa, barwna walka policji z mafią.
Książka w dużej mierze powstała dzięki pomocy udzielonej Autorce przez dwóch włoskich sędziów śledczych, tropicieli mafii - Falcone i Brosellino - zamordowanych przez mafię w 1992 roku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: internet

Czytałem dawno temu ale mogę polecić dla zainteresowanych tematem. Dobra pozycja.

Alicja | 2016-02-11
Makaveli | 2015-12-08