Jak myśli lekarz... i jak sprawić, by nie popełniał błędów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poradniki

Autor analizuje przyczyny lekarskich pomyłek w diagnozowaniu i pokazuje, kiedy i w jaki sposób mogą oni z naszą, pacjentów, pomocą uniknąć pochopnej oceny sytuacji, wziąć pod uwagę nieprzewidziane okoliczności i wyrażać się bardziej zrozumiale. W tej książce po raz pierwszy opisano z najdrobniejszymi szczegółami, co może sygnalizować, że myślenie lekarskie schodzi na błędne tory, i ukazano, jak najnowsze osiągnięcia techniczne w medycynie potrafią utrudnić prawidłową diagnozę. Poradnik sugeruje przy tym pytania, jakie pacjent może zadać lekarzowi, żeby przyczynić się do właściwego rozpoznania i zastosowania optymalnej terapii. Groopman opiera się na licznych badaniach naukowych, obszernych wywiadach z najlepszymi amerykańskimi lekarzami, a także na własnym doświadczeniu jako lekarza i pacjenta.

Marzena Wielgus | 2016-01-04
Przeczytana: 2015 rok