Łzy bolesne, łzy chwalebne

Tłumaczenie: Aleksandra Frej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Les larmes douloureuses et glorieuses
religia
Maison

Jak bardzo pragnę, żeby ta książka trafiła do rąk osób cierpiących, by pocieszyć, ulżyć i rozświetlić ciemności chociażby jednej zbolałej duszy. /o. Daniel-Ange/ Kto z nas nie spotkał się w życiu z nieuchronnym cierpieniem? Każdy stara się go unikać, lecz mimo to krzyże wciąż wyrastają na naszych ścieżkach. U jednych wywołują bunt, u innych są kluczem otwierającym serca na radość i pokój z...

Kto z nas nie spotkał się w życiu z nieuchronnym cierpieniem? Każdy stara się go unikać, lecz mimo to krzyże wciąż wyrastają na naszych ścieżkach. U jednych wywołują bunt, u innych są kluczem otwierającym serca na radość i pokój z innego świata – radość i pokój otrzymane w darze.
Zbyt wiele cierpienia się marnuje, pozostaje bezpłodnym tylko dlatego, że mieszamy je z goryczą, urazą, rozpaczliwym zniechęceniem i buntem. Dlatego tak pilne jest rzucenie Bożego światła w te mroki ludzkich reakcji, gdyż tylko ono ma moc przemienić je od wewnątrz.

Pragnieniem autora jest, by książka ta trafiła do szpitali, hospicjów i więzień, by niósł pocieszenie uchodźcom, osobom wyrzuconym na margines, chorym, niepełnosprawnym, starszym i by umacniał miłość i współczucie w sercach wszystkich, którzy opiekują się cierpiącymi. Ojciec Daniel Ange napisał te strony nie tyle po to, by ocierać łzy, ile by pomóc przemieniać je w cenne przed Bogiem perły.

Książka Łzy bolesne, łzy chwalebne jest pełną nadziei medytacją kapłana na temat cierpienia, lecz przede wszystkim jest zapisem żywych świadectw ludzi, którym nie złamało ono ducha. Z tych stronic przemówią do nas między innymi bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Siostra Faustyna, Jacques Fesch, Aleksander Sołżenicyn, Etty Hillessum, Ludwik van Beethoven, bł. Jan Paweł II, Jacques Lebreton, męczennicy z Tibhirine, Anne de Guigné, św. Teresa od Dzieciątka Jezus i wielu, wielu innych – ludzie, którzy mieli na ten temat więcej do powiedzenia życiem niż słowami.

źródło opisu: www.wydawnictwo.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.pl