Time Riders. Czas drapieżników

Cykl: Time Riders (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
time riders, czas

Maddy Carter powinna umrzeć w katastrofie lotniczej w 2010 roku Sal Vikram powinien zginąć w pożarze w 2029 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę – nie umarli, ale nie są także żywi. Zostali zwerbowani do tajnej agencji, o której istnieniu nikt nie wie. Ich jedynym celem jest powstrzymanie tych, którzy podróżują w czasie i próbują manipulować historią… Kiedy Maddy przypadkowo otwiera...

Maddy Carter powinna umrzeć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
Sal Vikram powinien zginąć w pożarze w 2029 roku.
Kiedy Maddy przypadkowo otwiera okno czasowe w miejscu i czasie, w którym nie powinna, Liam zostaje uwięziony w odległej przeszłości, na terytorium zabójczego, i jak dotąd nieodkrytego, gatunku drapieżnika.
Czy Liam będzie w stanie skontaktować się z Maddy i Salem zanim krwiożerczy dinozaur nie rozerwie go na kawałki? I czy ratowanie własnej skóry nie wpłynie na historię tak mocno, aby zmienić znaną nam rzeczywistość?

źródło opisu: http://zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://zielonasowa.pl/

Kotkad | 2015-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 lipca 2015

Może ze mnie taki typ czytelnika, a może faktycznie dobra książka, ocenicie sami. Mnie się podobało i tyle.
W tej części nasi bohaterowie znów wpakują się w tarapaty i to przypadkiem, co więcej znajdą się w miejscu gdzie odnalezienie ich będzie bardzo trudne - w erze dinozaurów. Ponadto jak zapewne pamiętacie z pierwszej części Bob - jednostka pomocnicza zginął, w tej części powstaje druga jednostka pomocnicza, ale cóż to będzie za jednostka pomocnicza...!!!

Izabela Pycio | 2015-10-06
Przeczytana: 04 października 2015

Zachęcona przez córkę sięgnęłam po serię i nie żałuję, polubiłam bohaterów, fabułę i sposób zobrazowania wydarzeń dostosowany do młodego czytelnika. Napisana przystępnie i ciekawie, a jednocześnie zachęcająco do śledzenia dalszych zmagań członków agencji. Spodobał mi się pomysł, aby każdy tom dotyczył innego okresu historii, dzięki temu podróże w czasie nabierają dodatkowego smaczku, a i książki mają swój indywidualny klimat. Seria z pewnością dostarczy rozrywki młodzieży gustującej w fantastyce.

Gośka | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 listopada 2013

Druga część Jeźdźców w czasie jest równie wciągająca i ciekawa jak część pierwsza. Troje młodych ludzi zostaje pozbawionych opieki Fostera. który ich zwerbował, przeszkolił i odszedł. Nie mają także Boba- jednostki pomocniczej, którego oprogramowanie co prawda się zachowało, lecz niestety ciało już nie. Kiedy do ich bazy dociera wiadomość z agencji o zmianie danych z 2015 roku, muszą spróbować sami, po raz pierwszy, przeprowadzić cała akcję. Muszą również wychodować nową jednostkę pomocniczą. W skutek pomyłki zamiast Boba powstaje Beki. I to z nią właśnie Liam zostaje wysłany do przyszłości, by zapobiec zabiciu dziecka. Dziecka, które wymyśli podwaliny pod podróżowanie w czasie. Jednak Maddy popełnia błąd. Grupa dzieciaków wraz z dwoma dorosłymi zostaje przeniesiona do czasów dinozaurów.

Jak poradzi sobie Liam w tej sytuacji? Będzie ciężko.Zwłaszcza, że pośród różnych gatunków dinozaurów znajduje się mała grupa takich, które mają wysoko rozwiniętą inteligencję. Potrafią imitować...

Avenix | 2013-11-02
Przeczytana: 19 października 2013

Życie Liam'a, Maddy i Sal powoli wraca do normy. Po powstrzymaniu przybysza z przyszłości, który namieszał znacząco w historii II Wojny Światowej, oraz walce z istotami zniszczonymi przez promieniowanie, przyjaciele wreszcie mają chwilę na odpoczynek, przezorne przygotowanie się do kolejnej akcji oraz zadawanie ważnych pytań, na które niestety nie otrzymają odpowiedzi. Czy są sami? Czy są inne Agencje? Co znowu się wydarzy? Gdy Bob odbiera niepełną wiadomość z przyszłości, powiadamiającą o możliwych komplikacjach w osi czasu, Liam znów musi wyruszyć na misję, która może się okazać jego ostatnią...

"Time Riders. Czas drapieżników" to druga część młodzieżowej serii science-fiction napisanej przez brytyjskiego autora Alexa Scarrowa. Jak sam tytuł książki wskazuje, saga opowiada o podróżach w czasie. Jest to popularny w literaturze motyw, dodatkowo bardzo przeze mnie lubiany, stąd z zapałem i radością zabrałem się za czytanie. Pierwszą część pochłonąłem na raz, tak bardzo mnie...

Kaskaderka016 | 2013-05-19
Przeczytana: 19 maja 2013

Po pierwszej części nie sądziłam, że druga będzie lepsza, ale na szczęście się myliłam :) Jeszcze więcej akcji i dobrej zabawy.

Przez błąd Maddy Liam przenosi się w czasie do ery dinozaurów razem z grupą nastolatków. Muszą sobie radzić wśród nieznanych i niektórych prawie tak inteligentnych jak ludzie gatunków. Zadanie nie jest łatwe. Jednak ślady człowieka z przed 65 milionów lat zostają znalezione. Agencje rządowe wpadają na trop podróży w czasie.

Najbardziej podobały mi się momenty z tajniakami :D Sama nigdy nie lubiłam dinozaurów, ale ta książka mnie nimi zainteresowała. Książka jest świetna i polecam ją każdemu!

ZaczytanywKsiążkach | 2015-10-29

Nie igraj z czasem, bo świat, który znasz przestanie istnieć.

Alex Scarrow – brytyjski pisarz, twórca literatury młodzieżowej, autor thrillerów oraz powieści science fiction i fantasy, projektant gier komputerowych, brat pisarza Simona Scarrowa. Za swoją powieść Time Riders. Jeźdźcy w czasie otrzymał nagrody literackie: Hampshire Book Awards i Red House Children's Book Award. Jest żonaty i ma syna. Mieszka w Norwich.

Wiemy, że dawno temu żyły dinozaury, ale kwestią sporną jest to, w jaki sposób wyginęły. Znamy wiele gatunków, ale nie wiadomo, czy było ich więcej. Powstało sporo filmów o nich. Co by się stało, gdyby stały się one tak inteligentne jak ludzie?

Idealna książka dla miłośników dinozaurów! Znów dostajemy lekki i prosty język, ciekawy pomysł, który został świetnie wykonany oraz mnóstwo przygód. Zdarzył się moment, w którym było nudno. Jest o wiele ciekawiej, niż w poprzedniej części. Książka kończy się tak, że chce się więcej.

Druga...

Kacper kp120 | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

"-Nie ma tu raptorów.- Franklyn potrząsnął głową.- Dromeozaury zamieszkiwały Azję i wyginęły osiemdziesiąt pięć milionów lat przed naszą erą. Powinniśmy za to spotkać... ankylozaury, czyli dinozaury pancerne z ogonem przypominającym kolczastą maczugę. Są tu też pachycefalozaury, które poruszają się na dwóch zadnich kończynach, ich czaszka przypomina trochę kask kolarza. Triceratopsy... te na pewno wszyscy kojarzycie.
Uczniowie zgodnie przytaknęli.
- Parazaurolofy... czyli dinozaury kaczodziobe z charakterystyczną łyżwą wyrastającą z czaszki."

Myślę, że II część "Time Riders" jest nie tylko dla miłośników fantastyki, ale jak wskazuje powyższy cytat zaciekawi się nią każdy, kto choć trochę interesuje się dinozaurami lub czasami, w których one żyły.

Podobnie jak w I części Alex Scarrow urzekł mnie umiejętnością łączenia faktów z fantastyką, co na pewno nie jest łatwe. Podoba mi się też to, że w odróżnieniu od większości książek rozdziały są tu krótkie, ale w każdym z nich dzieje się...

Cholera jasna...! Foster! Liam!
Teraz na historii zamiast czytać fragmenty w podręczniku podane przez panią, razem z koleżanką studiujemy twoją przeszłość szukając luk ;__;
A do całej fabuły wracając, to choć nie lubię dinozaurów to było świetnie :D Cofnęłam się w czasie i przeżyłam kolejną przygodę wartą Jeźdźców w czasie ♥

YoAnna | 2013-07-03

Sal, Maddy i Liam kontynuują swoją przygodę z podróżami w czasie. Tym razem, na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, Liam i nowa jednostka pomocnicza, wraz z grupką niewtajemniczonych osób, przenoszą się o blisko 65 milionów lat wstecz. I historia dopiero nabiera rumieńców, gdyż nie dość, że są zmuszeni przeżyć wśród drapieżnych stworzeń z tak odległej przeszłości, to jeszcze muszą przekazać pozostałym w biurze dziewczynom informację o swej lokalizacji tak, by nie zmienić diametralnie przyszłości.
„Czas drapieżników” nie pozwala się nudzić i już niemal od pierwszych stron Czytelnik zostaje porwany w wir niebezpiecznych oraz mrożących krew w żyłach wydarzeń. Jest dynamicznie, barwnie i obrazowo, a wszystko to podano przystępnym i łatwym w odbiorze językiem. Wszyscy fani podróży w czasie, jak i wielbiciele prehistorii znajdą w drugim tomie „Jeźdźców w czasie” coś dla siebie. Polecam.

Hrabina_Star | 2016-10-02
Przeczytana: 30 września 2016

LIAM O'CONNOR powinien utonąć w 1912 roku
MADDY CARTER powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
SAL VIKRAM powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku
Jednak każdy z nich otrzymał drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której jedynym celem jest ochronić świat przed złymi skutkami podróży w czasie.

Kontynuacja przygód naszych trzech Jeźdźców w Czasie. Liam wyrusza w przyszłość, aby zbadać co się stało. Maddy przez przypadek włącza portal w złym miejscu i złym czasie, przez co Liam trafia do dalekiej przeszłości, do okresy kredy, kiedy żyły jeszcze dinozaury. Czy uda się Liamowi i reszcie przypadkowych podróżników wrócić do ich czasów. Czy agentowi operacyjnego uda się jakoś skomunikować z Agencją, tj. Maddy i Sal?

Polecam książkę bardzo, nie wiem co jeszcze mogłabym o niej napisać

Zgarnij darmowego ebooka, stwórz recenzję i wygraj książkę z serii "Time Riders"!

Podróże w czasie, ratowanie świata, walka dobra ze złem, a dodatkowo bogate tło historyczne i geograficzne... To wszystko znajdziecie w książkach z serii TIME RIDERS autorstwa Alexa Scarrowa.