In Wahrheit wird viel mehr gelogen

Okładka książki In Wahrheit wird viel mehr gelogen Kerstin Gier
Okładka książki In Wahrheit wird viel mehr gelogen
Kerstin Gier Wydawnictwo: Bastei Lübbe literatura piękna
Bastei Lübbe
2011-03-17
2011-03-17
niemiecki

Humor Kerstin Gier nigdy nie przestanie mnie śmieszyć. Po przeczytaniu jej książek skierowanych do młodzieży bardzo mnie ciekawiło, jak wygląda jej formuła w książkach dla dorosłych. Szczególnie ciekawiła mnie ta, bo nie wyobrażałam sobie, jak uda jej się napisać ponadprzeciętnie inteligentną Carolin, skoro jej bohaterki zawsze mają po jednej komórce mózgowej (którą tracą po zakochaniu się). No i nie udało jej się, ale nie uważam tego za wadę książki. 6 gwiazdek, bo mam wrażenie, że w zakończeniu brakuje jeszcze paru rozdziałów i nie mam bladego pojęcia co się odjaniepawliło w wątku z przyjacielem gejem xD

Fajna, zabawna ksiązka. Napisana z polotem. Kilka cytatow jest rewelacyjnych.
np. "Bogactwo swiata zalezy od umysłu ktory go postrzega". No rewelacja!
A cala ksiązka: dobra zabawa!

Fajna, zabawna ksiązka. Napisana z polotem. Kilka cytatow jest rewelacyjnych.
np. "Bogactwo swiata zalezy od umysłu ktory go postrzega". No rewelacja!
A cala ksiązka: dobra zabawa!

Tytuł kompletnie nie wskazuje na główny temat książki. Opowiada ona o młodej wdowie, która próbuje wrócić do normalnego życia i ma szansę na znalezienie nowych przyjaciół, a może nawet miłości. Jest wiele humorystycznych akcentów, autorka słynie ze swojego poczucia humoru, które tutaj przemyca w dużych dawkach. Czyta się bardzo lekko, pojawiają się wątki romantyczne. Jest napisana dość prostym językiem, niezbyt wymagająca, raczej dla przyjemności z toczącej się historii niż wniesienia stąd nowej nauki czy ukrytego przekazu.

Czytało się jednak całkiem miło, mimo dosyć płytkich postaci i niebardzo rozbudowanego świata. Pojawia się parę postaci, ktore pojawiają się od początku do końca powieści i przeplatają się w różnych scenach. Lubiący happy endy i lekkie dowcipne książki się nie zawiodą.

Czemuż, aż czemuż nie przykładałam sie bardziej do nauki języka niemieckiego w liceum? Może gdybym była bardziej pojętną uczennica, potrafiłabym posługiwać się tym językiem obcym na tyle, by móc przeczytać inne, niewydane w Polsce książki autorstwa panie Gier? Niestety, tłumok był ze mnie straszny, dlatego z przykrością stwierdzam, że więcej pozycji pani Kerstin wydanych w języku mi ojczystym to przeczytania w tej chwili nie mam, choć pasują mi one bardzo. Jest lekko, z przymrożeniem oka i zabawnie. Akcja w aptece to jedna z najdowcipniejszych, jeśli nie najdowcipniejsza, scena, jaką spotkałam do tej pory na zadrukowanych stronicach. Polecam zaznaczając, że to naprawdę leciutka literatura jest.

"Pozwolę sobie powiedzieć, że uczucie szczęścia przy braku szczęścia możliwe jest wyłącznie w wyniku naćpania się kokainą. Ale ta metoda jest, niestety, szkodliwa dla zdrowia. Poza tym zbyt droga. Eeeeh, i oczywiście nielegalna. A zatem wolę dalej być nieszczęśliwa i czekać na powód do szczęścia."

Ponownie po tak pozytywnych wrażeniach z czytania książek Kerstin Gier, zabrałam się za "Kasę, forsę, szmal" z konkretnymi oczekiwaniami i nastawieniem. Spodziewałam się długiej i zaciętej walki o spadek, komicznych, żenujących i nieproawdopodobnych sytuacji oraz pierwszorzędnych bohaterów fabuły. Tymczasem historia jest dla mnie conajwyżej przeciętna. Carolin jest nieciekawa, mało wyrazista w swojej unikalności (jako cudowne dziecko oczekiwałam po niej bardziej wyszukanej osobowości) a do tego jest to bardziej dramat niż komedia - przynajmniej w moim odczuciu. Owszem bywa śmiesznie, ale w głównej mierze jest depresyjnie i naprawdę poniżej możliwości autorki. Zamiast świetnej komedii obserwujemy próbę wyjścia Caroline z depresji po śmierci męża Karla. Interesująco zaczyna się robić dopiero pod koniec książki a to jak dla mnie za mało, żeby ocenić powieść choćby o jedną gwiazdkę wyżej. Cieszę się, że mam ją już za sobą.

Ponownie po tak pozytywnych wrażeniach z czytania książek Kerstin Gier,...

Idealna książka, kiedy ma się ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, z oryginalną bohaterkę i mnóstwem humoru - jak to zwykle bywa w książkach Kerstin Gier.

Pokochałam Carolin od pierwszych linijek. Mądra, bystra, chodzący kalkulator grający na mandolinie i mówiąca w 8 językach młoda wdowa. Co stronę działo się coś innego, książka bardzo lekka, idealna na chandrę albo restart. Potrzebowałam komedii i ją dostałam.

I maleńkie pytanie,
czy w Polsce znajdę taki sklep, jak ten Mimmi?

I maleńkie pytanie,
czy w Polsce znajdę taki sklep, jak ten Mimmi?

Bardzo lubię Kerstin Gier, ale w tej książce czegoś mi zabrakło. Nie wszystkie żarty były zabawne (może były nieprzetłumaczalne?),no i niektórym wątkom dobrze zrobiłoby rozwinięcie. To lekka, wesoła pozycja, ale daleko jej do kunsztu Trylogii Czasu :).

nudna. momentami zabawna, ale nudna. "przegadana". dotrwam do końca, jedynie z czystej ciekawości.

Pisząc te opinię uśmiech sam ciśnie mi się na usta, ponieważ z tak pozytywną książką nie miałam dawno do czynienia!

Choć historia nie zaczyna się wesoło, bo główna bohaterka zostaje wdową i pogrążona jest w rozpaczy to całość opisana jest z taką lekkością i dozą humoru, że czyta się to z wielką przyjemnością.
Jest to idealna lektura jeśli chcemy się odprężyć i przy okazji poprawić humor!

Jest to idealna lektura jeśli chcemy się odprężyć i przy...

• 2015