Kontrterroryzm

Wydawnictwo: Aj-Press
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788372372095
Marcin

Obecnie świat jest w dobie globalnej i totalnej walki z międzynarodowym terroryzmem o korzeniach religijnych lub nacjonalistycznych. Jednocześnie rozwój przestępczości zorganizowanej i jej swoista globalizacja zagrażają ekonomicznym oraz prestiżowym podstawom państwowości, zwłaszcza w Ameryce Południowej, na Dalekim Wschodzie, a w Europie choćby w krajach byłego ZSRR, Kosowie, czy na południu Włoch. Nigdy wcześniej zamachy nie były tak częste, ich rozmach, jak choćby 11 września 2001 roku, tak ogromny, a przestępcy tak bezczelni i dobrze uzbrojeni. Tematyka obejmująca aspekty historyczne, socjologiczne, czy prewencyjne powyższych zjawisk oraz sposoby walki z nimi jest bardzo szeroka i jej wyczerpujące omówienie przekraczałoby znacznie jedną publikację książkową. Dlatego też w niniejszej pozycji został przedstawiony jedynie pewien wycinek wiedzy na temat zwalczania terroru, ale wycinek jakże istotny — działania państwowych formacji kontrterrorystycznych, ich wyposażenie, taktykę, rys historyczny najbardziej spektakularnych akcji, prawne ramy działań i postrzegania terroryzmu oraz terroru kryminalnego. Naturalnie profesjonaliści uznają opis taktyki działania pododdziałów AT (KT) za dość ogólnikowy i niepełny, ale intencją autora było jedynie wskazanie najważniejszych jej elementów i ukazanie Czytelnikowi złożoności tematu.

źródło opisu: AJ-Press, 2009

źródło okładki: http://aj-press.home.pl/pb7.php

Przyjemna i dobrze wprowadzająca pozycja dla laików.
Tak w skrócie mogę opisać powyższą pozycję.

Kupiłem ją aby była w kolekcji i nie spodziewałem się wielkiego wow.
Ale dla laika jest jak znalazł.
Jest opis jednostek, najsłynniejszych misji, a także uzbrojenia i wyposażenia. W książce znajdują się również zagadnienia naukowe, co tym bardziej wzbogaca książkę.

Z czystym sumieniem mogę polecić jako dobre wprowadzenie do świata sił specjalnych wojska i policji, a także bazę materiałową na uczelnię do prezentacji/wystąpienia, a także nawet jako pozycja do pracy naukowej.

TomaszSadowski | 2017-12-17
Szymon | 2017-07-04