281 dni w szponach NKWD

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wileńskich Rozmaitości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej
281 dni w szponach NKWD
Shizuma

Wspomnienia niepewnych i ciężkich dni łączniczki Okręgu Wilno AK, Danuty Szyksznian, spędzonych w sowieckich więzieniach i łagrach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: g

Ania | 2015-08-13
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Świetna książka, napisana w przystępny, bardzo obrazowy sposób - czytając ją czułam się jakbym brała udział w wydarzeniach opisanych przez Autorkę. Czyta się z zapartym tchem i częstokroć łzami w oczach, niestety zarwałam noc ale kiedy wieczorem zaczęłam czytać nie mogłam przestać:D polecam Państwu ominąć pierwsze 18 stron - jest tam sporo informacji dotyczących Bohaterki i jej "perypetii" jeśli można tak powiedzieć o tym co przeszła - a przeszła gehennę i przeczytać je jako podsumowanie już po lekturze całości. Książka jest dosyć krótka, ale treściwa - brak w niej tak zwanego lania wody. W książce są zamieszczone rysunki, zdjęcia oraz piękne wiersze i pieśni, które przenoszą nas w tamte czasy. Książka jest ładnie wydana, okładka jest miękka, ale z bardzo dobrego papieru, ma też tak zwane skrzydełka, które chronią rogi przed uszkodzeniem (dla mnie to bardzo ważne - dobra książka powinna iść dalej więc im lepiej wykonana tym więcej "pożyczeń" wytrzyma). Papier bardzo...

Dalek | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Słowackiego, łagry i nie tylko. Bardzo poruszająca historia "panny wyklętej". Dzieje w sumie nieznane i podkreślające tragizm, który miał miejsce w tamtych czasach. Świetna prowadzona narracja i realizm, bo w końcu jest to kartka z pamiętnika.

Książka, o której nie da się zapomnieć.

Espmoni | 2016-08-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2016