Cmentarz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach w latach 1867-1920

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
kołyszko, cmentarz, śliwice
historia
ahmed

Publikacja jest monografią śliwickiej nekropolii. Składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza –stanowiąca opis cmentarza – omawia zakres chronologiczny pracy, lokalizację cmentarza, jego historię na tle ustawodawstwa państwowego i kościelnego, symbolikę, materiał i technikę wykonania pomników nagrobnych, z wyróżnieniem tzw. typu śliwickiego, style, inspiracje. Drugą część książki stanowi katalog opisywanych obiektów z informacjami o lokalizacji, danych osobowych pochowanych osób, treścią inskrypcji, opisem pomnika. Integralną częścią inwentarza jest dokumentacja faktograficzna.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74016_Cmentarz_p...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoumk.pl//zasoby/images/big/Cmentarz_parafii_m.jpg

ahmed | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2013