Zakrzyczeć diabła

wojna, walka
przygodowa
ANNA

Inne wydania

W 1912 roku na skolonizowanym przez Anglię Zanzibarze przypadek styka ze sobą młodego, porywczego Anglika Sebastiana i amerykańskiego kłusownika i handlarza kością słoniową Flynna. Ich stosunki zacieśniają się, gdy Sebastian żeni sie z Rosą, córką Flynna, która spodziewa się jego dziecka. Tymczasem w Europie wybucha wojna. Rodzi się pełna nienawiści walka, podsycana przez ból i rozpacz.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,816,201...»

gwiazdka | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 16 października 2012

Książka słaba. Bohater ma chyba w zamiarze rozśmieszać czytelnika, niestety jest tylko żałosny. Sama akcja jest nawet wciągająca i chyba nie do końca spodziewałam się takiego zakończenia, ale książkę czytałam na siłę, bo skoro już zaczęłam, należało skończyć. Ogólnie więcej irytowała niż bawiła.

Kamil | 2014-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 października 2014

Jedna z nielicznych książek Wilbura Smitha, na którą szkoda czasu. Przez pierwsze 200-300 stron odniosłem wrażenie, że autor sam do końca nie wiedział o czym ma być ta powieść. Wielowątkowość, niepotrzebni bohaterowie i straszne rozproszenie akcji. Dużo wątków zostało potraktowane zbyt pobieżnie, co bardzo mnie dziwi u mojego ulubionego pisarza... Książka momentami zapowiada się ciekawie i gdy akcja ma się rozwinąć na dobre, autor nagle kończy wątek w kilku zdaniach, tylko po to by zrobić duży przeskok w czasie i losach bohaterów.
Na szczęście końcówka powieści wynagrodziła mi marny początek i środek. Ostatnie 100 stron było o niebo lepsze niż byle jakie poprzednie kilkaset stron. Akcja tutaj nabrała tempa, przygody bohaterów stały się bardziej niebezpieczne, a ja w końcu poczułem satysfakcję że wziąłem tą książkę do ręki.

Reasumując, "Zakrzyczeć diabła" to zwykłe czytadło i nie należy z tą książką rozpoczynać przygody z twórczością Wilbura Smitha, bo łatwo się zrazić do tak...

tom5210 | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Podobała mi się ta przygodowa książka. Był to Smith w dobrym wydaniu, a miałem już okazję przeczytać jego książki, które zupełnie nie przypadły mi do gustu.
Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza jest lekka i bardziej dowcipna a druga to już zdecydowanie konkretny opis działań wojennych, ponieważ akcja wkracza w ramy czasowe I wojny światowej. I ta druga część zdecydowanie bardziej mi się podobała a szczególnie opisy walki morskiej, której jestem sympatykiem. Smith opisuje je bardzo dokładnie i szczegółowo i to pozwala czytać książkę wręcz jednym tchem. W ogóle całość akcji jest bardzo ciekawa i interesująca a zakończenie może i przewidywalne ale powiedziałbym, że realne. Polecam

byrcyn11 | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Książka składa się z 2 części humorystycznej i tragicznej. Chyba lepiej jakby do końca była humorzasta, choć taki nagły zwrot zaskakuje czytelnika i być może przez to lepiej zapada w pamięć. Generalnie jednak trochę słabsza książka Smitha, ale jednak warto ją przeczytać.

Marcin | 2013-08-18

Dobra pierwsza część powieści, natomiast od momentu gdy zaczyna się wojna książka traci klimat. Nie żebym nie lubił tematyki wojennej, po prostu druga część jest bardzo momentami nierówna. Postacie za to są genialne, podobnie jak humor i dla nich warto po książkę sięgnąć.

panna_lovegood | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Świetna książka, genialny satyryczny humor zwłaszcza w pierwszej części! Rewelacyjny styl! Flynn O'Flynn, jedna z najlepszych postaci o jakich czytałam, nienawidząc, podziwiając i uwielbiając jednocześnie. W drugiej części, zamiast humoru i jakże błyskotliwych dowcipach Flynna o d**** Maryni (nie to nie ironia, naprawdę mnie rozśmieszał), na czoło wysuwa się przemoc i śmierć. Nie lubię książek wojennych, w ogóle tematyki wojennej gdziekolwiek, jestem pacyfistką, więc w drugiej części książka straciła dla mnie ten swoisty urok, jaki miała na początku. Jednak nadal doceniam zawiłości i bogactwo fabuły oraz koniec. Smutny koniec.

ZłaKrólewna | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Książka jest... Kiepska. Najzwyczajniej w świecie. Pierwsza część jest nawet względnie "Wilurowska", druga to jakieś nieporozumienie. Postaci też raczej przeciętne, a najwięcej sympatii, o ironio, zrodziło się we mnie do Niemców - von Kleine i Kyllera.

Uwielbiam twórczość Smith'a, ale ta książka mnie zawiodła.

morrell84 | 2016-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

każda kolejna książka Wilbura jest lepsza od poprzedniej

anobka | 2017-12-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane